Aktuality

21. 10. 2018

Možná někdo očekával, že se po včerejším bruselském (ne)jednání mezi EU a Británií konečně situace někam posune a začne se pracovat na budoucí „rozvodové smlouvě“, bez které si odchod Velké Británie z EU představit neumím. Pět minut po dvanácté však nepřichází žádný posun. Vedení EU opět zklamalo a předvedlo se jako nekompetentní.

21. 10. 2018
Australská společnost European Metals Holdings (EMH) oznámila, že učinila další významný pokrok v rozvoji svého projektu těžby lithia a cínu u Cínovce.
Podle svého prohlášení získala povolení od úřadů v České republice zahájit 13 průzkumných vrtů, které jsou důležitým krokem v rámci studie proveditelnosti projektu.
17. 10. 2018

Už tuto sobotu bude předseda KSČM Vojtěch Filip čelit na zasedání širšího vedení strany kritice kvůli výsledku posledních voleb. "Očekávám, že mě někdo vyzve k tomu, abych skončil," přiznává Filip. V rozhovoru pro MF DNES však oponentům vzkazuje, "ať si zametou před vlastním prahem".

16. 10. 2018

Na setkání mladých členů a sympatizantů KSČM, které se letos uskutečnilo v Přední Výtoni v Jihočeském kraji, bylo 12. 10. 2018 podepsáno Memorandum o vzájemné spolupráci mezi Komisí mládeže ÚV KSČM a Občanským sdružením Běloruského republikového svazu mládeže o vzájemné spolupráci v oblasti mládežnických organizací.

16. 10. 2018

Tak jsem po komunálních volbách čekal, kdy se snese lavina výčitek vedení KSČM na hlavy krajů a okresů za nepříliš úspěšný výsledek. Tak, jak tomu bylo v některých volbách minulých. Ztratili jsme totiž více než třetinu zastupitelů a obce postavily o tři stovky kandidátek méně. Leč, výčitky směrem dolů se nedostavily.

15. 10. 2018

Komunisté hodlají zúročit svůj vliv, který získali podporou menšinové vlády Andreje Babiše. Chtějí dosáhnout zrušení či alespoň prodloužení promlčecích lhůt u takzvaných privatizačních kauz. Trestné činy z dob "divoké" privatizace v 90. letech by se tak mohly dostat před soud i po více než 20 letech.

14. 10. 2018

Jsme si vědomi, že volby do Senátu Parlamentu České republiky nedopadly pro KSČM dobře. Poprvé od ustanovení této komory Parlamentu v ní naše strana nebude zastoupena. Pro nás to znamená výrazné ztížení politické práce. Nyní musíme v klidu věnovat pozornost vyhodnocení této skutečnosti a hledání jejich příčin.

11. 10. 2018

Komunální volby v Táboře jsou za námi a nyní čeká zvolené zastupitele a jejich vyjednávací týmy to podstatné. Vytvořit koalici, která by město vedla další čtyři roky.

5. 10. 2018

V Českých Budějovicích odvolil v pátek v  14.55 hodin předseda KSČM Vojtěch Ten očekává volební účast přes padesát procent. „Já bych byl rád, aby byla volební účast vyšší, než před čtyřmi lety. Odhady jsou někde kolem 55 až 60 procent, kdyby to bylo ještě víc byl bych rád,“ konstatoval Filip.

5. 10. 2018

Zúčastnil jste se v polovině září meziparlamentní konference »Stabilita, koordinace hospodářské politiky a daně« v rámci rakouského předsednictví EU ve Vídni. V čem byl podle vás její největší přínos?

4. 10. 2018

Vážení občané, dovolte mi, abych vás pozval k pátečním a sobotním volbám.

Komunální a senátní volby podstatně ovlivňují náš život. Je pouze na vás, komu dáte svou důvěru. Programy KSČM pro volby komunální i senátní jsou přesným odrazem vašich požadavků. Jde nám o pozitivní změny, které lze prosadit pouze s vaší pomocí.

4. 10. 2018

Je pravda, že Tábor další kapacity Centra pro seniory potřebuje. Je pravda, že například G-centrum eviduje okolo 1 000 žádostí o umístění. Je pravda, že populace stárne a míst bude stále více třeba. Je pravda, že stavět před nemocnicí by se mohlo již příští rok...

3. 10. 2018

Před chvílí Evropský parlament schválil svoji verzi návrhu nařízení, kterým se stanoví výkonnostní emisní normy pro nové osobní automobily a pro nová lehká užitková vozidla, které následně hodlá obhajovat v rámci vyjednávání s ostatními institucemi EU.

3. 10. 2018

Poslanecký klub KSČM znovu předloží návrh zákona o nepromlčitelnosti zločinů privatizace. Novinářům to oznámil předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik. Ještě je podle něj možné zachytit ty nejhorší věci, které se v divoké fázi popřevratového vývoje staly.

3. 10. 2018

Troufnu si říci, že za osmadvacet let v táborském zastupitelstvu jsem zažil prakticky celé porevoluční období, kdy se vytvářela a formovala nejen radniční politika, ale především se přijímala mnohdy zásadní rozhodnutí pro další rozvoj města a život jeho obyvatel.

2. 10. 2018
Internetem to letí od neděle. Na videu, z nějž se už vylhat nelze. Končila demonstrace na Václavském náměstí. Rovných 80 let od Mnichova 1938. Mítink o všem, co ten černý den vzkazuje nám. Pětice policistů vyzvala mladého komunistu k prokázání totožnosti. Dotázal jsem se, co je důvodem. Prý transparent, který má v rukou. Žádal jsem policistu, ať je konkrétní.
2. 10. 2018

Od 1. října začala platit nová doporučení České národní banky, která výrazně omezí dostupnost hypoték. A to zejména pro mladé rodiny a lidi žijící samostatně. Podle odborníků na bydlení zpřísnění doporučení ČNB pro poskytování hypoték může postihnout čtvrtinu až třetinu nových žadatelů o hypotéku.

27. 9. 2018

Táborská předvolební kampaň do komunálních voleb vstupuje do finální fáze a bezplatné „volební guláše“ zvou budoucí voliče letos zejména na koncerty. Nelítostný boj o jejich hlasy je v těchto volbách obzvlášť patrný. Vzhledem k množství stran a hnutí – těch tradičních i zcela nových – je snad každému jasné, že na volební období 2018 – 2022 bude velmi těžké složit radniční koalici.

27. 9. 2018

Chceme a jsme ochotni každodenně se podílet na prospěšné činnosti pro všechny občany Jistebnice a prosazovat, aby všechny získané finanční prostředky byly využity zejména na:

- kvalitní údržbu komunikací, s důrazem na zimní období

27. 9. 2018

Vítáme zvýšení minimální mzdy, aspoň o oněch 1200 korun. A chceme se ve sněmovně vážně pobavit i o návrhu, podle nějž by se minimální mzda automaticky zvyšovala při zvýšení mzdy průměrné. Vím, že minimální mzda není všelék a nemůže zcela ochránit nejnižší příjmové skupiny.

26. 9. 2018

Dnes slaví své 70. narozeniny Vladimír Remek Byl 87. kosmonautem světa, prvním z jiné země než SSSR nebo USA. Evropská kosmická agentura se k němu hlásí jako k „prvnímu evropskému kosmonautovi“. Do kosmu letěl v roce 1978 v rámci programu Interkosmos,

26. 9. 2018

Kandidáti KSČM pro volby do obecního zastupitelstva v Opařanech budou, v případě zvolení, prosazovat:

Stránky