Aktuality

28. 1. 2020

V pondělí 27. ledna 2020 jednal Jihočeský krajský výbor KSČM. V úvodu jednání přivítala předsedkyně krajského výboru Alena Nohavová přítomné členy vrcholných orgánů strany Petra Branného a Vojtěcha Filipa, členy krajského výboru a pozvané hosty.

27. 1. 2020

KSČM si s úctou ke všem obětem připomíná 75.

26. 1. 2020

Zákonné zavedení sdílených pracovních míst, nová pravidla pro stanovení dovolené i podmínky vysílání pracovníků do zemí EU obsahuje vládní novela zákoníku práce, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna.

26. 1. 2020

Dovolená by se podle vládního návrhu neměla poskytovat za odpracované dny, ale za odpracovanou dobu. Spojovala by se tedy s týdenní pracovní dobou a odrazily by se v ní snížené úvazky.

26. 1. 2020

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip byl v neděli 26. ledna hostem pořadu České televize Otázky Václava Moravce. S Jaroslavem Faltýnkem (ANO) a Ivanem Bartošem (Piráti) diskutoval mj.

24. 1. 2020

O rostoucím antisemitismu se mluví na globální scéně, ale také v Česku. Jaký velký problém ho vnímáte vy v rámci České republiky, zeptal se moderátor pořadu Události, komentáře Martin Řezníček předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa.

23. 1. 2020

KSČM se nelíbí, aby byl z resortu průmyslu a dopravy v budoucnu jeden úřad. Nebylo by to v souladu ústavními principy, řekl v České televizi místopředseda UV KSČM Stanislav Grospič.

23. 1. 2020

Otázky pro Hanu Aulickou Jírovcovou, stínovou ministryni práce za KSČM.

22. 1. 2020

Naše priority na lednové schůzi Sněmovny jsou tři.

21. 1. 2020

Musím přiznat, že odvolání pana ministra Kremlíka mne překvapilo. Z hlediska odborného však musím konstatovat, že uvedená situace byla nasnadě.

21. 1. 2020

Rozhovor Haló novin s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem


Podařilo se KSČM v uplynulém období ovlivnit politiku vlády? Zatlačit na ni?

20. 1. 2020

Vyjadřuji hlubokou soustrast manželce, rodině a přátelům zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery. Všichni na něj budeme s úctou vzpomínat. Jeho smysl pro humor byl neopakovatelný a také se nikdy nesnížil k lidské ani politické neférovosti. Čest jeho památce.

20. 1. 2020

Europoslanec a místopředseda ODS Alexandr Vondra navrhl, aby na Ostravsku vznikla základna americké armády. Podle něj by to pomohlo regionu, který se nyní potýká s útlumem těžby uhlí.

19. 1. 2020

Vyjadřuji soustrast nad smrtí mužů z domova pro postižené ve Vejprtech. Zraněným přeji uzdravení. Jedná se o jednu z nejhrůznějších událostí v historii naší země. Věřím, že se všichni budeme snažit pomoci a tato událost bude vyšetřena.

17. 1. 2020

Právo na práci je jedno ze základních lidských práv obsažených v lidskoprávních dokumentech vydaných jak na světové úrovni, tak i na úrovni

17. 1. 2020

Rozhovor s Petrou Prokšanovou, předsedkyní Komise mládeže ÚV KSČM

Od chvíle, co jsme se poprvé viděli jste politicky dost zazářila a nedávno jste byla potvrzena ve funkci předsedkyně Komise mládeže ÚV KSČM a to dokonce jednomyslně, jak si to vysvětlujete a co to pro vás znamená?

17. 1. 2020

Působení českých vojáků v Iráku vláda řeší, proto tato armádní mise pro nás  není důvodem, abychom menšinový kabinet Andreje Babiše (ANO) dál netolerovali, řekl po schůzce s premiérem předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip.

17. 1. 2020

Možná je to pro některé, zejména kované české pravičáky, šokující, ale mezinárodní vztahy nejsou fotbalovým zápasem, ve kterém máme svého favorita, kterému odpouštíme vše a pomyslného protivníka, na kterého se jenom nenávistně řve z tribun. Není povinností nikoho postavit se ve sporu Írán a USA na jednu či druhou stranu.

17. 1. 2020

Neplatiče alimentů zřejmě zastoupí stát. Vládní koalice hnutí ANO a ČSSD se shodla na takzvaném zálohovaném výživném. Měsíčně by dětem stát sám posílal výživné do maximální výše 3 000 Kč.

16. 1. 2020

V prosinci by se do Sněmovny dostalo všech devět nynějších stran, zjistil průzkum agentury STEM. Volby by vyhrálo hnutí ANO s 33,6 procenta hlasů, následují Piráti a ODS shodně s 12,3 procenta.

15. 1. 2020

Zrušení superhrubé mzdy, ke kterému se vláda zavázala v programovém prohlášení, bylo jedním ze 14 bodů úterního jednání vládní koalice, rozhodnutí v této věci ale nepadlo a záležitost byla odložena do projednávání rozpočtu na př

13. 1. 2020

Stanislav Grospič byl v pondělí hostem publicistického pořadu Radiožurnálu. Diskutoval se senátorem Z. Hrabou (STAN) o nominacích na ombudsmana, o odstoupení H. Válkové (ANO 2011), o tom, zda by se měl jiný kandidát vybírat z řad senátorů nebo zda volbu zrušit.

13. 1. 2020

Členové strany, spolupracovníci přejí Vojtěchu Filipovi k jeho dnešnímu významnému životnímu jubileu hodně štěstí, zdraví, radosti a také mnoho úspěchů v práci i v osobním životě.

13. 1. 2020

Vojtěch Filip byl hostem nezávislé internetové televize XTV. S moderátorkou Janou Bobošíkovou si povídal mj. o našich podmínkách tolerance vlády, o tom, kdo usiluje o "český Majdan nebo o návratu fašismu do Evropy.

11. 1. 2020

Ambice jsou jedna věc, realita bývá jiná. Touha být ve vládě je u Pirátů hlavní ambicí, pozadu není ani cíl mít 100 krajských zastupitelů. Omluvou je snad jejich mládí, či chybějící sebereflekce. Politika není hra, ale práce a pokora vůči občanům.

Stránky