Aktuality

8. 8. 2022

Za vládního »pětipsa« o pětinu dráž! Ano, tak nějak můžeme klasifikovat současnou dobu, která je charakterizována šílenou mírou inflace. Spirála drahoty je natolik hrozná, že se blížíme ke stagflaci. Ceny všeho letí strmě vzhůru, ekonomika začíná stagnovat a dopady dnes pociťuje téměř každý.

7. 8. 2022

Tady ty knížecí rady opravdu zbožňuju. To si opravdu páni „ekonomové“ myslí, že běžné rodiny rozhazovaly dosud peníze oknem. Neznám žádnou takovou. Naopak ještě nedávno ti stejní „ekonomové“.

5. 8. 2022

Radim Valenčík je vysokoškolský učitel, politik, spisovatel, ekonom a novinář. V letech 1972–1977 vystudoval matematiku na Oděské státní univerzitě. V roce 1984 dosáhl titulu kandidát věd v Ústavu pro filozofii a sociologii. V období let 1977–1988 vyučoval filozofii na Vysoké škole ekonomické v Praze. Zde získal roku 1987 titul docenta.

4. 8. 2022

Podle transparentních účtů, které kandidáti na prezidenta museli zveřejnit k 6. červenci, nejvyšší příspěvky od dárců dosud na kampaň získal Petr Pavel. Největší výdaje zatím vykázal Karel Janeček, který si náklady platí ze svého. Účty v řádu statisíců korun měli také Tomáš Březina, Karel Diviš, Marek Hilšer, Alena Vitásková a Tomáš Zima.

4. 8. 2022

Nehorázné zdražování elektřiny, plynu, vody, pohonných hmot, potravin a dalších komodit drtí naše domácnosti. Vláda proti tomu dělá kuloví nebo jen kosmetické zásahy.

Chápu, že musíme obchodovat s tím, co nemáme a že bychom měli mít i nějakou zahraniční politiku.  Nechápu ale, jak můžeme kupovat plyn od německých přátel za 25 Kč, zatímco Němci ho kupují od nepřátel z Ruska za 7 Kč…

2. 8. 2022

Vážení čtenáři,

děkuji, že čtete už 30. vydání Bez obalu v letošním roce. Při té příležitosti jsem se rozhodla, že si dnes uděláme speciální vydání.

2. 8. 2022

„Kdybychom měli připomenout všechny ‚zásluhy‘ ODS o rozkvět naší země, tak by nestačila několikasvazková encyklopedie skandálů,“ říká europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Připomíná mimo jiné kuponovou privatizaci nebo nákup pandurů a dostává se až k současnému plánu nakoupit americké stíhačky.

1. 8. 2022

Pro nominaci v prezidentských volbách Josef Skála oslovuje širší spektrum levicových a vlastenecky orientovaných voličů a jde cestou sběru podpisů. Nutno získat 50 000. »Byl bych rád mluvčím široce pojaté sestavy,« uvedl Skála.

1. 8. 2022

Ve čtvrtek 28. července se vedení KSČM zúčastnilo fóra světových marxistických politických stran, které organizovala Komunistická strana Činy on-line napříč kontinenty.  Uskutečnilo se v době, kdy se svět zásadně mění a my jako marxistické a komunistické strany musíme být připraveny na nové výzvy, které před námi stojí.

30. 7. 2022

Kateřina Konečná v rozhovoru pro média na téma levná energie pro české domácnosti a nečinnost Fialovo vlády.

Odkaz zde:

https://www.facebook.com/konecna.k/videos/vl%C3%A1da-lidem-l%C5%BEe/1198...

29. 7. 2022

„Proč by mělo Rusko dělat protisankce, když vidí dopady těch, které vyhlásila EU? Doplácíme na ně mnohem více my než Rusko,“ říká europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná a upozorňuje, že v ČR míra inflace už předehnala právě i Rusko. Vysvětlila také své výhrady ohledně zkapalněného plynu.

27. 7. 2022

Komunistická strana Čech a Moravy zahájila celoroční kampaň se sloganem "Vymažeme fialovou", kterým KSČM důrazně odmítá politiku vládní koalice.

27. 7. 2022

Možná, že se někomu nebude zlehčování současné situace ve světě líbit, ale ono se to lépe vyjádřit než známou hláškou z dnes klasického českého filmu nedá. Protože Turek zůstane sám sebou, resp. půjde svou cestou. A otázka je dnes více než kdy jindy namístě. Co nabídnou Američané, co Rusové? Jak se zachová EU nebo BRICS? Turecko rozehrálo šachovou partii a výsledek je netrpělivě očekáván.

27. 7. 2022

Dopady války na Ukrajině, ale i politiky současné Fialovy vlády, na životní úroveň našich občanů jsou nám všem jistě velmi dobře známy. Zmíním jen fakt, že dochází k obrovskému zdražování prakticky všeho, které je největší za posledních 23 let, 65 % občanů se obává chudoby.

26. 7. 2022

Vážení čtenáři, milé čtenářky,

24. 7. 2022

Co dělat z hlediska dosavadních výsledků pěstování naší vize, až se pozice této vlády stane neudržitelnou:

22. 7. 2022

KSČM co nejrozhodněji protestuje proti nedávnému rozhodnutí ukrajinské justice o trvalém zákazu Komunistické strany Ukrajiny a o zabavení veškerého jejího majetku. Komunisté čelí na Ukrajině perzekuci již od tamního krvavého státního převratu na Majdanu.

22. 7. 2022

Roman Roun je novým mediálním zástupcem Komunistické strany Čech a Moravy. Na této pozici po šesti letech vystřídal Helenu Grofovou.

Roun je marketingovým a mediálním expertem, dvacet let pracoval jako manažer populárních umělců, producent a spoluzakladatel několika charitativních projektů.

Je členem KSČM a mírovým aktivistou.

21. 7. 2022

Pravicová vláda Petra Fialy dosud jednoznačně odmítala zvyšovat daně bohatým. Potřeba reagovat na závratně rostoucí inflaci a energetickou krizi při nerovnovážných veřejných financích, ale také vzrůstající nespokojenost občanů a blížící se komunální volby však především KDU-ČSL a Piráty vede k tomu toto tabu porušit.

19. 7. 2022

„Naše vláda nutí občany levnou energii vyrobenou v našich elektrárnách – povětšinou vybudovaných před rokem 1989 – kupovat za německé ceny. Bohužel s českými platy,“ říká europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná, která vystoupení premiéra Fialy na půdě Evropského parlamentu označila za „pokrytectví“. Připomněla, že například Slováci mají 5krát levnější elektřinu než my.

19. 7. 2022

Vážení čtenáři, milé čtenářky,

18. 7. 2022

V pondělí 18. července 2022 se uskutečnilo 3. zasedání VV Jč KV KSČM. Jeho jednání zahájila předsedkyně krajského výboru Alena Nohavová, přivítala přítomné členy a pozvané hosty.

18. 7. 2022

Nestávalo se v minulosti často, aby si kdokoli mazal na chleba americké prezidenty. To spíše opaky bývaly pravdou. Časy se ale mění a s nimi i ustálené zvyklosti. Namazán na chleba, notabene způsobem v historii nevídaným, byl nyní Joe Biden. Hned dvakrát.

16. 7. 2022

Druhý červnový víkend bylo možné ve Finsku nazvat super-kongresovým. V něm se tři parlamentní strany i neparlamentní Komunistická strana Finska (KSF) sešly na svých sjezdech. A právě kvůli Svazu levice (jinak i Levicová aliance, LA) jsem navštívil tuto zajímavou zemi, a i jedno z provinčních center na pobřeží Botnického zálivu – město Pori. Nejprve pár údajů o zemi na severu.

Stránky