Aktuality

18. 2. 2018

Dovolte mi popřát nově zvolenému předsedovi hodně úspěchů v jeho nadcházející práci. Jsme rádi, že Jan Hamáček má podobný pohled na to, jak zlepšit život občanům. KSČM je autentickou levicí a hledá podporu k prosazování zájmů většiny našich občanů.

17. 2. 2018

Jiří Dolejš: Stát může ovlivňovat ekonomiku a to především prorůstovou politikou, kdy se vyššího růstu dá dosáhnout jednak zvyšováním spotřeby domácností, vládní spotřeby, ale především také podporou investování, a to se minulé vládě příliš nedařilo. Vládní investice zůstaly pod určitou úrovní a dohánělo se to právě evropskými penězi.

15. 2. 2018

Levice se před volbami vymezovala proti Andrejovi Babišovi, mimo jiné jako proti trestně stíhanému oligarchovi. Vymezit se vůči konkurentovi je logické, ba přímo nutné. Volební výsledek ovšem ukázal, že tato argumentace nestačí, že voliče trápí i jiné věci. A že nakonec sliby hnutí ANO mnozí ocenili. Jenom KSČM sebralo nakonec ANO více než čtvrt milionu hlasů.

15. 2. 2018

Komunální volby klepou na dveře. A pokud rezignovanost obyvatelstva vlivem nesmyslných kroků politiků ve Sněmovně a úředníků na ministerstvech dosáhla takové míry, že nemají zájem podílet se na řešení a správě věcí veřejných ve své vlastní obci, pak to vnímám jako velmi špatnou vizitku tzv. demokracie v ČR.

13. 2. 2018

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch vstoupil do své funkce s razantností mladého a ničím nezatíženého politika a také s ambicí vyřešit aktuální i dlouhodobé problémy českého zdravotnictví. On i celé vládnoucí Hnutí ANO s oblibou deklarují transparentnost a otevřenost v řízení rezortu. Z tohoto důvodu je velmi znepokojivý obsah dopisu podepsaného zaměstnanci MZ (ze dne 10. 2.

13. 2. 2018

Vojtěch Filip: Když už vítěz voleb nechce, aby ČR vystoupila z NATO, potom je ale každopádně nutné, abychom vždy zvažovali, o co jde a jaké mohou být důsledky. Jde o to, abychom nebyli NATOHUJEŘI!

12. 2. 2018

S příchodem nového ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha jsme očekávali slibovanou a deklarovanou transparentnost a otevřenost v řízení resortu, férový přístup k nám úředníkům a omezení vlivu zájmových skupin, píší v dopise do Poslanecké sněmovny znepokojení zaměstnanci Ministerstva zdravotnictví ČR. Stal se bohužel přesný opak.

12. 2. 2018

Lidé v poslední době nechápou, co se u nás děje. Parlamentní volby přinesly výsledky, které určité skupiny zpochybňují. Vítěz voleb je jasný a dlouhé dohadování bez dohledného termínu na ukončení vzájemných ataků přináší všem pouze ztráty. Komu tento stav vyhovuje se dá pouze spekulovat.

12. 2. 2018

Hosty nedělního diskusního pořadu Partie televize Prima byli předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik a předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Hovořili o případném odvolání Tomia Okamury z vedení sněmovny za výroky o táboru v Letech i o tom, za jakých podmínek KSČM podrží novou vládu Andreje Babiše.

9. 2. 2018

„Mám pocit, že téma migrace rozhoduje poslední dva roky téměř všechno v této republice, a musím říci, že mě to mrzí,“ říká europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). Podle ní netkví naše budoucnost pouze v tématu migrace, ale v řadě dalších, jaké pomíjíme.

8. 2. 2018

Tak nám vláda schválila rozšíření seznamu národních kulturních památek o dalších 19 objektů. Sláva, budeme mít zase o nějaké to rodinné stříbro navíc... Týká se to ale pouze sakrálních staveb – všech 19 novinek jsou poutní komplexy či areály. Např.

7. 2. 2018

Církve v Jihočeském kraji uplatnily svůj nárok na vrácení majetku v 49 případech, stát vyhrál 71 sporů. Farnosti také často svou žalobu vzdaly. Většina sporů však ještě nebyla pravomocně ukončena. Církev bojuje o pozemky, rybníky, knihy i umění.

7. 2. 2018

KDU-ČSL vyvolá jednání s cílem odvolat předsedu SPD Tomia Okamuru z pozice místopředsedy sněmovny. Vadí jim jeho výroky o koncentračním táboře v Letech u Písku, považují je za zpochybnění holocaustu.

6. 2. 2018

Co vše v tomto roce bude stát více? Seznam patrně ještě není konečný. Je v něm zahrnuto např. pečivo, poštovní známky, poštovní poplatky, čištění oděvů, dětské papučky, měsíční poplatek za školku, textil a mnoho dalších položek, bez kterých se v denním životě nemůžeme obejít. V některých částech naší republiky dojde i ke zdražení vody. Průměrně o jednu až dvě koruny za m3.

5. 2. 2018

Vyjednávání o podpoře druhé vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) půjdou ztuha. Ukázaly to zákulisní informace i nedělní politické televizní diskuse. Komunisté, kteří zvažují toleranci vládě, po dvou marných pokusech znovu navrhli do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS Zdeňka Ondráčka (viz foto), který v roce 1989 zasahoval proti demonstrantům. Další strany Ondráčka odmítají.

2. 2. 2018

Přinášíme v plném znění vystoupení a interpelace poslanců KSČM na lednové schůzi Poslanecké sněmovny.

31. 1. 2018

Voda se stává strategickou surovinou a to jak ve světě, tak i v naší republice. Je to životadárná tekutina, se kterou je třeba šetřit. Přes veškerou snahu vědců se stává na mnoha místech planety čím dál více nedostatkovou. V naší republice registrujeme v poslední době podpůrné programy, jak omezit spotřebu pitné vody a nahradit ji vodou užitkovou. Šetří jak velkoodběratelé, tak domácnosti.

31. 1. 2018

Na dotaz, zda bych podpořila návrh, že po odpracovaných pár letech ve školství by byl vždy nárok na placenou dovolenou 6 měsíců, jsem odpověděla: "Osobně tento návrh, ač vypadá líbivě, považuji na základních, ale i středních školách obtížně realizovatelný.

31. 1. 2018

Otázka Parlamentních listů: "Šéfredaktor slovenského týdeníku Týždeň Štefan Hríb v komentáři na Echo24 napsal, že svobodné volby rozhodly, že Babiš a Zeman "budou kazit nejen Česko, ale i střední Evropu." O vítězství Zemana mj. rozhodla "plebejskost mimopražského Česka". Mýtus o prozápadním a reformním Česku je dle něj v troskách.

30. 1. 2018

Školství v návrhu vládního prohlášení

Stránky