Aktuality

13. 1. 2019

CO NÁM DAL ROK 2018 „Pravicová demagogie navodila situaci, že se v ČR mohou někteří pacienti léčit, jen když se vysbírá dostatek víček od PET láhví.

18. 12. 2018

Přání do nového roku jsou různá. Převažuje ovšem zdraví, bez něho je spokojený život nemyslitelný. Hodně zdraví přeji zejména všem členům ZO KSČM Táborska, jejich rodinám i příznivcům naší strany.

17. 12. 2018

Vážené soudružky, vážení soudruzi, scházíme se v tomto předvánočním čase proto, abychom posunuli naši politickou práci k hlavním úkolům KSČM v roce 2019. Hlavním politickým cílem dnešního jednání, a to společenským, je udělat vše proto, aby volby, které nás čekají do Evropského parlamentu, znamenaly konečně změnu k lepšímu a KSČM v nich uspěla.

17. 12. 2018

Místopředsedkyně ÚV KSČM Kateřina Konečná bude vedoucí kandidátkou pro volby do Evropského parlamentu, které se uskuteční v příštím roce. Strana do nich jde po boku dalších levicových subjektů. Sjednocená kandidátka ponese název »KSČM – ČESKÁ LEVICE SPOLEČNĚ«.

10. 12. 2018

Lidové pranostiky a přísloví mají jednu zásadní vlastnost. Jsou nadčasové. Když v Táboře hnutí Jinak! vedené místostarostkou Petrovou začalo propagovat a realizovat konkurzy na místa jednatelů městských společností a ředitelů škol, šlo o úmysl bezpochyby v zásadě dobrý.

6. 12. 2018

Do více než dvou stovek českých úřadů, institucí a podniků zamíří od čtvrtka předžalobní výzvy Nadace knížete z Lichtenštejna, aby český stát vrátil velkou část majetku, o nějž knížecí rodinu připravily v roce 1945 Benešovy dekrety. Po ne­úspěšné snaze vyvolat politická jednání o majetku se knížecí rod rozhodl obrátit se na soudy.

6. 12. 2018

Francií již několik týdnů zmítají protesty žlutých vest. Tyto protesty jsou populistické v tom pravém slova smyslu, protože vycházejí přímo z francouzského lidu. Jejich původ byl spontánní a neorganizovaný, vznikl jednoduše z dlouhodobé frustrace lidu, který je zklamaný ze svých obecně zvolených politiků.

5. 12. 2018

Ekonomický růst již není tak závratný. Je pravděpodobné, že může dle názoru odborníků dojít minimálně ke stagnaci. Někde však už dnes dochází ke scénářům, které jsme předpokládali. V Mohelnici na Olomoucku dochází k ukončení výroby auto světlometů. O práci přijde zhruba 500 lidí, z toho 100 již v prosinci tohoto roku. Další v příštím roce.

3. 12. 2018

Cizí tajné služby se v Česku v roce 2017 pokoušely kromě získávání informací posílit vliv své země na české politické a ekonomické struktury. Ve výroční zprávě za loňský rok to uvedlo Vojenské zpravodajství. Konkrétní země ale zpravodajci nejmenovali. Co na to říká Zdeněk Ondráček, místopřeseda výboru pro bezpečnost.

3. 12. 2018

Současné aspekty vztahů středoevropských států a levicových politických subjektů regionu s Čínskou lidovou republikou a Komunistickou stranou Číny byly cílem konference nazvané »Čína a střední Evropa – politické, ekonomické a geopolitické souvislosti – levicový přístup«, která se konala v sobotu v Praze.

3. 12. 2018

"Výhrady, které má KSČM k inkluzi, a to od samého začátku této šílenosti z dílny ČSSD se nyní ukazují v plné pravdě..

3. 12. 2018

Mám pocit, že se ministr dopravy D. Ťok směje do očí nejen svému předsedovi vlády, ale především široké veřejnosti. Ty tam jsou pryč sliby, že nebude docházet k žádné privatizaci a podporován bude národní dopravce v osobní železniční dopravě, aby obstál při takzvané liberalizaci osobní železniční dopravy.

2. 12. 2018

Vždy, když se v Praze ocitnu na nábřeží pod Letenskými sady, zvednu hlavu. Na město odtud shlíží připomínka našeho úspěchu na světové výstavě Expo 58 v Bruselu. Z tehdejšího pavilonu se zachovala jen tato restaurace, protože ten původní výstavní na počátku 90.let minulého století vyhořel. Tvůrci restaurace, oceněné Zlatou hvězdou, počítali i s jejím snadným přemístěním do Prahy.

2. 12. 2018

„Lidé vidí reálné výsledky vlády a podle toho se rozhodují. Už mají plné zuby Kalousků, Fialů, kteří rozkrádali republiku. Navíc lidé se na to vše dívají i optikou toho, že Babiš má problém za 50 milionů, ale pan Bakala a další mají problém za miliardy. Komu tedy raději budou věřit?

30. 11. 2018

Opozice žádný plán B nemá, a tak nechápu, o co se snaží. O vyvolání chaosu? Ten tu byl, když byli u moci,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM), která nechápe postoj ČSSD. „Politika sociální demokracie je nesrozumitelná už dlouho, ale teď tomu nasadili korunu.

29. 11. 2018

I když nebudeme nadšeni, dojde ke zdražení plynu, elektřiny, tepla i vody. Domácnosti čeká tedy zvýšení výdajů. Jedním z důvodů je i zvýšená ochrana životního prostředí. Velmi narostly ceny emisních povolenek. Například zdražení uhlí zvýšilo i ceny nákupů uhelným elektrárnám, které u nás vyrábějí téměř polovinu elektrické energie. Jistě z této situace nemáme nikdo radost.

28. 11. 2018

Sněmovní rozpočtový výbor ve středu podpořil přesuny peněz v návrhu státního rozpočtu na příští rok celkem za 983 milionů korun. Většinu změn, jak je požadovali jiné výbory a jednotliví poslanci, zamítl.

28. 11. 2018

Když sleduji komentáře o dění v Azovském moři, musím konstatovat, že objektivnější hodnocení situace než naše sdělovací prostředky mají téměř všechny televizní stanice, které můžete sledovat v hotelích v Evropě i Asii. Doufám, že i tentokrát bude odmítnut tento tzv.důvod k válce.

26. 11. 2018

Ještě před odletem na levicovou konferenci do Athén poskytl Vojtěch Filip v pátek udělal rozhovor pro Českou televizi do pořadu Týden v politice. O podpoře vlády Andreje Babiše.

Celý záznam rozhovoru zde.

24. 11. 2018

Když to vezmu kolem a kolem, a pokud pominu kauzu Čapí hnízdo, tak se mi situace jeví tak, že je Andrej Babiš z pozice premiéra do příštích voleb nesesaditelný. Buď bude vládnout s ČSSD a podporou KSČM, anebo za sociální demokraty zaskočí SPD. Vidíte to podobně?

23. 11. 2018

Vláda Andreje Babiše ustála hlasování o nedůvěře. Opozici se na páteční schůzi Poslanecké sněmovny nepodařilo menšinový kabinet ANO a ČSSD s podporou komunistů svrhnout. Pro nedůvěru hlasovalo 92 opozičních poslanců. Kabinet naopak podpořilo 90 poslanců z řad ANO a KSČM. Sociální demokraté během hlasování odešli ze sálu.

23. 11. 2018

Klokoty: Církev chce do kostela mramor a ušlechtilé kovy

Stránky