Aktuality

21. 4. 2018

Úvodní vystoupení předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa na X. sjezdu v Nymburce. ..."Nejprve zdůrazním a je to popsáno ve zprávě, že do X. sjezdu vstupujeme proti situaci před dvěma lety v jiných objektivních i subjektivních podmínkách. Už na říjnovém i prosincovém plénu ÚV KSČM jsem uvedl, že objektivní podmínky nejsme schopni ovlivnit a že je tedy zbytečné se na ně vymlouvat a argumentovat jimi.

20. 4. 2018

X. řádný sjezd KSČM se konal v sobotu 21. 4. 2018 v Nymburku. Jeho obsahem byly personální otázky - volba nového vedení strany - a určení dalšího politického směřování.

 

Do vedení strany byli zvoleni:

Předseda ÚV KSČM: Vojtěch Filip

20. 4. 2018

Rozhovor Haló novin s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem. »Tvrdím, že musíme do vedení dostat všechny věkové kategorie, a uvažuji o tom, že i počet místopředsedů, pokud nebudou placeni ze stranických peněz, se může zvýšit«.

20. 4. 2018

KSČM stojí před určitým milníkem, za kterým se dá i sejít z cesty – rozhoduje se zda se ponoří do své konzervativní minulosti nebo pokročí k modernizační budoucnosti, zda na té cestě vyváží rozbíhavé vnitřní názorové proudy a její směřování bude nejen o řečnickém protestním apelu ale i o obsahu, který bude mentálně více odpovídat levici 21.

19. 4. 2018

Kuba má nového prezidenta, stal se jím Miguel Díaz-Canel. Dovolte mi popřát vše dobré v soukromém i pracovním životě. Tato země i lidé si zaslouží další úspěchy pod vedením nově zvoleného prezidenta.

Více v článku zde.

19. 4. 2018

Rozhovor Haló novin s prvním místopředsedou ÚV KSČM Petrem Šimůnkem. »Klobouk dolů před OV KSČM Nymburk v čele s předsedou Miroslavem Červinkou, protože bez jeho pomoci a koordinace bychom sjezd za takových podmínek asi neuspořádali«.

● Můžete připomenout důvod a cíl blížícího se sjezdu?

19. 4. 2018

Nemocnice České Budějovice neustále zlepšuje své služby pacientům. I vzhledem ke správnému hospodaření mohla včera otevřít nový pavilon C Oddělení urgentního příjmu. Díky tomuto oddělení se zvýší dostupnost zdravotní péče po 24 h denně a pacienti mají možnost odborného vyšetření bez nutnosti doporučení praktického lékaře

19. 4. 2018

Ve středu 18. dubna se na Václavském náměstí v Praze konala demonstrace "Žádnou válku naším jménem!", účastnil jsem se v rámci kontingentu Českého mírového hnutí.

18. 4. 2018

V pondělí jsme i na naší frakci GUE/NGL ve Štrasburku jednali o dalším postupu v rámci toho, co se událo tento víkend v Sýrii.

18. 4. 2018

Místopředseda KSČM Jiří Dolejš očekává, že do pátku zveřejní hnutí ANO a sociální demokraté návrh dohody o společné vládě, pro kterou počítá ANO s tichou podporou komunistů. Na tiskové konferenci dnes připomenul, že KSČM čeká v sobotu sjezd, na kterém má obhajující předseda Vojtěch Filip informovat delegáty o výsledcích vyjednávání.

17. 4. 2018

 Burcujícím faktem je, že 14. dubna 2018 Spojené státy americké s podporou dvou svých spojenců z NATO Francie a Velké Británie žel provedly raketový úder na objekty ozbrojených sil a civilní infrastruktury Syrské arabské republiky. Nezpochybnitelně podle rezoluce 3314 Valného shromáždění OSN ze dne 14.

17. 4. 2018

Strana demokratického socialismu vás zve prostřednictvím Spojenectví práce a solidarity na protiválečnou demonstraci

 

17. 4. 2018

Prezident Zeman označil útok USA a spojenců v Sýrii za kovbojskou akci. Ozbrojený útok na jakoukoli zemi může podle něj být veden jen se souhlasem Rady bezpečnosti OSN. Západ podle něj „neuvěřitelně rozvrtal Střední východ“ včetně Iráku, kde se zbraně hromadného ničení nenašly, a Libye, díky čemuž směřují do Evropy ilegální imigranti.

16. 4. 2018

Menšinová podpora komunistů pro případnou vládu hnutí ANO a ČSSD nebude zadarmo. KSČM hodlá posuzovat, zdali jsou navržení ministři dostatečně kompetentní."Budeme mít požadavky na patřičnou kvalifikaci, vzdělání a manažerské schopnosti," řekl v rozhovoru pro iHNed.cz šéf komunistů Vojtěch Filip.

16. 4. 2018

Syrský lid, světová veřejnost byli v uplynulých hodinách svědky bezprecedentního brutálního vojenského útoku Spojených států amerických se svými věrnými lokaji Velkou Británií a Francií.

16. 4. 2018

„Hnusí se mi americké pojetí demokracie vyvážené na hlavních pušek a raket,“ říká k úderu na Sýrii europoslankyně Kateřina Konečná a dodává. „Trump se chová jako nezodpovědný blázen.“ Pro ParlamentníListy.cz promluvila i o sjezdu KSČM i o své kandidatuře na předsedkyni strany.

16. 4. 2018

Zásadní personální změnu očekává od sjezdu KSČM, který bude příští sobotu v Nymburku, kandidát na předsedu Leo Luzar. Poslanec z Moravskoslezského kraje míní, že se neosvědčil koncept spolupráce dvou názorových proudů reprezentovaných předsedou Vojtěchem Filipem a radikálnějším Josefem Skálou, jak o něm rozhodl minulý sjezd.

15. 4. 2018

Členky Levicových klubů žen v České republice důrazně protestují proti událostem, které rozpoutaly Francie, Anglie a USA v Syrské arabské republice. Odsuzujeme útoky, kterými byla Syrská arabská republika zasažena v minulých dnech. Odsuzujeme útoky, kterými trpí nevinní lidé, muži, ženy a hlavně děti.  Jak je možné, že v 21.

15. 4. 2018

Útok na Sýrii je bezprecedentní porušení mezinárodního práva. Bez důkazů si opět hrajeme na světové četníky a snažíme se některým ukázat jak jsme silní! Zahraniční politika se poslední dobou točí kolem toho, že ]se někdo něco domnívá a na základě toho se dělají tvrdá opatření.

15. 4. 2018

V neděli 15.dubna 1818 se poprvé otevřelo Vlastenecké muzeum v Čechách, dnes tedy naše Národní muzeum slaví již 200 let. Oslavy potrvají celý rok, velmi rád jsem ale využil možnost spolu s vnoučaty navštívit i bežně nepřístupné depozitáře a užít si zábavný program, který Národní muzeum na tento víkend pro malé i velké návštěvníky nachystalo

14. 4. 2018

Zastupitelé za KSČM jsou v bodech týkajících se Teplárny Tábor dlouhodobě proti, nebo se zdržují. Důvod je jediný. K vyjádření jakéhokoliv stanoviska totiž nebylo a není ze strany teplárny dostatek informací.

14. 4. 2018

Jednání obou stran přitom před týdnem zkrachovala, když se ANO nechtělo vzdát postu ministra vnitra.

14. 4. 2018

Jednoznačně odsuzuji útok USA, Británie a Francie v Sýrii. Vojenské ataky nikdy nepřispěly k řešení, naopak přiostřijí napětí a právě tento útok může mít katastrofický dopad.

13. 4. 2018

Některé skupiny lidí už možná nebudou dostávat příspěvek na živobytí v poukázkách, ale znovu v penězích. Sněmovna poslala do dalšího kola projednávání dva poslanecké návrhy, které s touto změnou počítají. Místopředsedkyně Hana Aulická Jírovcová (KSČM), která je zpravodajkou k oběma tiskům, požádala o jejich společné projednávání a Sněmovna jí vyhověla.

Stránky