Aktuality

15. 8. 2018

Předseda KSČM Vojtěch Filip v rozhovoru pro britský list The Guardian nepřímo obvinil Ukrajince z ozbrojeného vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968. Ukrajinci podle něj byli hlavní silou invazních armád.

14. 8. 2018

Grospič v rozhovoru Haló novin: Velká část zaměstnavatelů dnes nutí zaměstnance pracovat déle než v průměru osm hodin na pracovní den, ale mzdy jim vyplácí jen za osmihodinnou práci. Týká se to často právě nízkopříjmových skupin, lidí, jež pracují nezřídka za minimální mzdu. Zaměstnavatel jim to »kompenzuje« pak čas od času formou nějaké jednorázové odměny.

14. 8. 2018

Nové volební období klepe na dveře a všichni v tom příštím očekáváme změny k lepšímu. Týká se to nejen všech oblastí života v Táboře, ale také tohoto periodika - Noviny táborské radnice (NTR). Když zákonodárci schválili v říjnu 2013 novelu tiskového zákona, v oblasti radničních periodik tak učinili moudře.

14. 8. 2018

Pokud se dnes Bakala nedostaví, žádost o součinnost policie podpořím. Jedná se o pohrdání občany ČR oprávněně žádajícími zjistit, proč se vše v OKD stalo. Nikdo snad nepochybuje, že privatizace byla zlodějna a pokud pan Bakala tvrdí, že on nic, on muzikant, tak je ještě větší pokrytec, než jsem si myslel.

13. 8. 2018

Horko většinu z nás už nejen obtěžuje, ale působí i celkové problémy. Zvyšuje se počet požárů. Zemědělcům dochází krmení pro dobytek a víc se začínají kazit zdroje pitné vody pro zvířata. Seno letí cenově závratně nahoru a někteří farmáři nebudou mít na jeho koupi prostě peníze. Balík sena stál 400 – 600 korun, dnes se šplhá na 1 500 – 2 000 korun. Kšeftaři se snaží co nejvíce vydělat.

13. 8. 2018

Transparency International se domnívá, že premiér Andrej Babiš i nadále ovládá holding Agrofert a vlastnictvím médií porušuje zákon. Organizace proto podala podnět kvůli podezření ze střetu zájmů. Zabývat se jím bude Městský úřad v Černošicích.

10. 8. 2018

Návštěva Krymu na mě udělala dojem přesně opačný, než jak tamní poměry líčí rusofobie urvaná ze všech řetězů. Krym se propadal ke dnu, tak jako celá Ukrajina v rukou loupežníků. Tím patrnější je rozvoj, jaký zaznamenává poté, co se jejich diktátu zbavil. Ten kontrast bije do očí.

10. 8. 2018

Nové volební období klepe na dveře a všichni v tom příštím očekáváme změny k lepšímu. Týká se to nejen všech oblastí života v Táboře, ale také tohoto periodika - Noviny táborské radnice (NTR). Když zákonodárci schválili v říjnu 2013 novelu tiskového zákona, v oblasti radničních periodik tak učinili moudře.

7. 8. 2018
Dnes, v úterý 7. srpna. přilétá do vlasti vojenský speciál, který na palubě přiváží těla tří vojáků. Položili svůj život na misi v Afghánistánu, kde padli jako oběť sebevražednému atentátníkovi.
6. 8. 2018

Novela Zákona o podpoře sportu vzbudila diskuse. Jedním z těch, kterým se tento návrh technické novely evidentně nehodí do krámu, je Michal Kraus. Předseda sportovní komise ČSSD. Hovoří o tom, co vše pro sport za dobu své působnosti udělal. Prý za ním zůstávají pomníčky. V tom má pravdu, jenže některými pomníčky se není radno chlubit.

6. 8. 2018

Je na čase začít prosazovat zkrácení pracovního týdne, případně omezení pracovní doby. A to bez krácení výše mezd pracovníků. Pracující by měli mít podíl na bohatství vyprodukovaném stroji a automatizací obecně. Zavedením čtyřdenního pracovního týdne by produktivita práce neklesla. Naopak by se to pozitivně promítlo na zdraví a psychickém rozpoložení zaměstnanců.

3. 8. 2018

Letošní jarní a letní počasí bylo a je téměř tropické. Není proto divu, že v permanentní pohotovosti jsou nejen profesionální hasiči, ale také jednotky dobrovolných hasičů ve městech a obcích. Na jihu Čech působí téměř 50 000 dobrovolných hasičů v 1 028 sborech.Ty letos evidují desítky a stovky zásahů.

3. 8. 2018

Je to problém novinářů, lidi mají jiné starosti. Komunistická exposlankyně a teď kandidátka na primátorku Marta Semelová slov třeba o vraždě Milady Horákové nelituje a nebere je ani jako chybu. Chce se teď prý věnovat práci pro lidi a neřešit minulost. KSČM chce voliče oslovit třeba jejich větším zapojením do práce pro Prahu. Podle Semelové je to město velkých rozdílů.

2. 8. 2018

Napadnout kdeco, kritizovat za každou cenu, to je poslední dobou jev, který snad podněcuje i enormní horko. Novela zákona o sportu je však napadána některými subjekty zcela zbytečně. V současné době řeší maximum možného. Kluby skomírají nedostatkem peněz, zvláště ty malé už nemohou finanční zátěž unést.

2. 8. 2018

My, táborští zastupitelé za KSČM, víme velmi dobře, proč jsme si dali do volebního programu před nastávajícími komunálními volbami klauzuli týkající se hospodaření s majetkem města. Konkrétně prioritně požadujeme - a chceme prosazovat - konec nevýhodných nákupů a prodejů veškerého majetku.

31. 7. 2018

Nový ministr zemědělství Miroslav Toman tak chce zkontrolovat a vyčíslit majetek vydaný v rámci církevních restitucí. Součástí auditu má být komise, která se nyní ustavuje, a výsledek kontroly by pak měl být hotový do konce roku. S informací o auditu přišel bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který byl také účastníkem tzv. lánské schůzky. Hašek se má postarat o přípravu auditu.

31. 7. 2018

Komentář Vojtěcha Filipa k jmenování Jany Maláčové ministryní práce a sociálních věci najdete ZDE.

30. 7. 2018

Pouhé čtyři dny před loňskými říjnovými volbami se uskutečnila devítihodinová mimořádná schůze Poslanecké sněmovny kvůli memorandu o lithiu, které podepsal s australskou firmou European Metals Holdings tehdejší ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD). Strany se vzájemně napadaly, kdo za vzniklou situaci může, a bylo jasné, že to byl především předvolební boj.

30. 7. 2018

Prezidenti České republiky a Slovenska, Miloš Zeman a Andrej Kiska dnes společnou jízdou historickým vlakem z Hodonína do slovenských Topoľčianek připomněli vznik společného státu před 100 lety. Zeman v Topoľčiankách oznámil, že v říjnu vyznamená trojnásobného předválečného československého premiéra Antonína Švehlu.

26. 7. 2018

»Odpovědnost za ovlivňování amerických voleb je na Putinovi«, napsal Trump a prý každá hlava přece odpovídá za dění ve své zemi.

26. 7. 2018

Pokladní, prodejce, pošťák, operátor nebo dřevorubec jsou dnes naprosto běžná povolání, která vykonávají miliony lidí po celém světě a jen v Česku jsou jich desítky až stovky tisíc. Podle odborníku ale právě tito lidé přijdou v brzké době o práci. O jejich služby už totiž nebude zájem. 

26. 7. 2018

Důvěra Čechů v ekonomiku se v červenci propadla meziměsíčně nejvýrazněji od března 2017. Zvláště závažný je pokles důvěry v průmyslu. Naposledy klesla důvěra v průmyslu v meziměsíčním pohledu výrazněji v dubnu 2013, kdy tuzemská ekonomika procházela recesí.

23. 7. 2018

Česká republika má konečně vládu s důvěrou. Za jakou cenu? To se ptá mnoho lidí. Sněmovní jednání před hlasováním o důvěře vládě byla jedna velká tragikomedie.

23. 7. 2018

Nacionalistické tendence představitelů světových velmocí, například heslo amerického prezidenta Donalda Trumpa "America First", společně se siláckými řečmi a pokusy o návrat protekcionismu vyvolávají dojem, že národní státy zůstávají nejmocnějším hráčem na poli mezinárodních vztahů. Ovšem opak je pravdou.

Stránky