Jaká je dnešní Evropská unie? Povýšenecká a agresivní

9. 7. 2018

Tvrdá, ale realistická politika USA v osobě prezidenta Donalda Trumpa třese s Evropskou unií jak s ratlíkem. Tzv. „elity“ v EU místo spolupřijetí nabídky na bezcelní zónu států G7, tj. USA, Kanady, Japonska, Itálie, Francie, Německa, Británie, naopak vytáhly do boje s novými cly. Přiznejme, že současné politické agresivní postoje EU ohrožují jak Američany, tak nás všechny v Evropě. K ničemu dobrému to není.

Extrémní míra arogance a sebestředné nezodpovědnosti doplněná dětinskou umíněností a socialistickým totalitním viděním budoucí Evropy v hlavách politiků z EU je důvodem, proč EU není schopna čelit současným výzvám. To je realita.

Opatrné naděje

Dílčí změna po volbě v Británii nastala v Rakousku a Itálii. Rakousko přitvrzuje a zloba z Berlína je důkazem, že rakouský kancléř Kurz zvolil správný směr. V Itálii až následný vývoj napoví, jak se startující italská vláda nakonec projeví.

Musíme pomáhat, aby vývoj rakouský a italský měl v EU následování. Obě země i Británie pak mají spojence v Polsku a Maďarsku. Vůli voličů v Británii opustit totalitní EU londýnská vláda Mayové sice prosazuje obtížně, ale ani tento vývoj už nikdo nezastaví.

Celý článek zde.

Autor: 
Reflex
Zdroj: 
FB Reflex (vítr)