Aktuality

21. 9. 2017

Čím se liší reálná politika KSČM od ČSSD, TOP 09, ODS a Lidovců?

21. 9. 2017

K projevu prezidenta České republiky Miloše Zemana v OSN¨:

20. 9. 2017

Právník Gustav Janáček (na fotce vpravo), je nejen kandidátem jihočeské KSČM do parlamentních voleb, ale také předsedou OV KSČM v Prachaticích a předsedou jihočeského Klubu českého pohraničí, jakož i prvním místopředsedou republikového. Právě o této zajímavé oblasti jeho bohaté činnosti jsme s ním hovořili.

19. 9. 2017
Antikomunismus se už dávno přežil. Buď je k smíchu, nebo nikoho nezajímá. Jako stébla se ho chytá tonoucí pravice, občas i populisté se svými nesmyslnými termíny jako „socialistická EU“ a dokonce i sociální demokraté. Antikomunismus a kulty neosobností nevyřeší v Česku nic. Možná tato demagogie a studnice lží a pomluv prospěje zbohatlíkům, našim občanům však rozhodně ne.
19. 9. 2017

V Praze převzala Cenu evropského občana organizace Mobilní hospic Strom života, na kterou jsem ji nominovala. Jsem velmi hrdá na to, že tato organizace působí v mém regionu a jsem velmi ráda za to, že EU uznala značnou přínosnost tohoto projektu. Děkuji Stromu života, za jejich skvělou dlouhodobou práci v oblasti, kterou považuji za neprávem často přehlíženou.

19. 9. 2017

Jako první v Jihočeském kraji se uskutečnilo Předvolební shromáždění v pondělí 18. září v Táboře. Zúčastnili se ho jako hosté kandidáti do říjnových parlamentních voleb za jižní Čechy předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip, předseda JčKV KSČM Petr Braný, současná poslankyně Alena Nohavová, Pavla Švepeš Šlahůnková Bohuslav Mrázek, Gustav Janáček a Antonín Liška.

18. 9. 2017

Odbory se po prázdninách poněkud překvapivě přidaly k nesouhlasu s větším zdaněním firem. Jako by již před volbami přistoupily na argument, že progresivní zdanění škodí ekonomickému růstu      

18. 9. 2017

ROZHOVOR: Máslo za 70 korun? „Rozumím lidem, že se bojí. Je před Vánocemi a ženy řeší, z čeho budou péct,“ říká europoslankyně Kateřina Konečná. Zároveň ale poukazuje na daleko horší průšvih, který je medializován o poznání méně. Jde o smlouvu CETA, která prošla českým parlamentem. „Doufám, že v Belgii se najdou odvážní poslanci, kteří ji nepřijmou a tím pádem spadne pod stůl.

17. 9. 2017

Bylo zrušeno to, co fungovalo. Ale protože se dnes nesmí  říkat, že dříve byla i řada věcí, které byly dobré  a ke kterým je dobré se vrátit  (například dětské vesničky), neboť nic lepšího zatím ani okolní svět nevymyslel, tak přebíráme modely z ciziny, které v mnohém nelze dost dobře „naroubovat“ na náš systém – například americký systém komerčních krátkodobých pěstounů.

17. 9. 2017

Po vzniku samostatné Československé republiky se naše ekonomika nacházela v první dvacítce nejvyspělejších zemí světa. Od té doby se stále posouváme dozadu. Co musíme změnit, abychom tento trend dále neprohlubovali?

17. 9. 2017

KSČM zahájila v sobotu 16. září hlavní část kampaně před říjnovými sněmovními volbami. Ve Svojšicích na Pardubicku představil předseda nejsilnější opoziční strany Vojtěch Filip lídry jednotlivých krajských kandidátek, přijeli také komunističtí europoslanci a členové vedení komunistické strany.

16. 9. 2017

Poslanci KSČM předložili návrh ústavního zákona o referendu, v němž by občané ČR rozhodovali o vystoupení České republiky ze Severoatlantické aliance. Návrh zdůvodňují například tím, že NATO vyvolává vojenské napětí v Evropě a zpronevěřuje se zásadám i smyslu, pro který tato organizace vznikla.

15. 9. 2017

Ve středu 13.9. předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker europoslancům na jednání řekl, že i Češi si zaslouží poctivou čokoládu, poctivé rybí prsty a mnoho dalších potravin, které k nám posílají evropští výrobci v kvalitě, se kterou by jistě neuspěli na jejich domácím trhu. Že by konečně daleko v Bruselu byly vyslyšeny stezky českých občanů?

15. 9. 2017

Nůžky mezi růstem platů státních zaměstnancům (a díky růstu ekonomiky i nedostatku pracovních sil, také v soukromém sektoru) a důchody se stále rozevírají. Státním zaměstnancům se populisticky přidává v předvolební honbě za hlasy tu dest, tu patnáct procent. Ve 2. čtvrtletí 2017 činila průměrná hrubá měsíční nominální mzda údajně 29 346 Kč.

15. 9. 2017

Nedávné rozhodnutí vlády o navýšení platů je jistě příjemnou zprávou pro více než 600 tisíc zaměstnanců veřejného sektoru.

14. 9. 2017

Jak jsme již informovali, Okresní výbor KSČM Tábor a Levicový klub žen Tábor zve komunisty z našeho regionu, příznivce  a občany na Předvolební shromáždění občanů s kandidáty k volbám do PS PČR 2017. To se uskuteční v pondělí 18. září 2017, ovšem s malou změnou času dopolední části programu.

PRŮBĚH PŘEDVOLEBNÍ AKCE:

14. 9. 2017

Z nejnovějšího průzkumu veřejného mínění pro prezidentskou volbu vyplývá, že by v prvním kole zvítězil současný prezident Miloš Zeman s výrazným náskokem. Průzkum, který vypracovala agentura Focus, analyzuje také strukturu voličstva jednotlivých kandidátů.

14. 9. 2017

Projev na 60. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 9. 2017 k návrhu, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Komplexní hospodářská a obchodní dohoda mezi Kanadou a Evropskou unií.

13. 9. 2017

K úternímu jednání poslanecké sněmovny se konala 12. září tisková konference poslanců za KSČM.

13. 9. 2017

Mír ve světě, spravedlnost a bezpečí doma. Opravdu je mír ohrožen?

13. 9. 2017

Systémové, strategické a institucionální opatření v oblasti zajištění vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku ČR (personální a organizační).Vláda ČR schválila Koncepci rozvoje Policie ČR do roku 2020 a prodloužila její implementaci do roku 2022. Základním cílem této koncepce je stanovení priorit policejní práce s ohledem na stávající bezpečnostní rizika.

Stránky