Aktuality

27. 7. 2017

Návrh rozpočtu MO na rok 2018 počítá se sumou rovnající se 1,16 % HDP. Na přiloženém videu si poslechněte vyjádření Alexandra Černého, místopředsedy výboru pro obranu.

 

Videozáznam: zde

26. 7. 2017

Místopředseda sněmovny Vojtěch Filip (předseda ÚV KSČM) se obává, že způsob pořízení nových mobilních radiolokátorů MADR za staré P-37, které už přesluhují, nebude transparentnější ani ekonomicky výhodnější, a nebude ani splňovat všechny technické požadavky.

26. 7. 2017

Hlavní snažení KSČM, komunisty v Jihočeském kraji nevyjímaje, je zaměřeno na obranu a zajišťování lidské důstojnosti tak, aby nedocházelo k ponižování člověka. To je základ naší práce. Říká v rozhovoru pro Haló noviny Petr Braný, předseda JčKV KSČM a jihočeský krajský zastupitel.

26. 7. 2017

Jedno staré pořekadlo hovoří o tom, že pýcha předchází pád. Sobotka je s prací vlády nesmírně spokojen a chlubí se tím, že je třetím kabinetem, který v České republice přežil celé volební období. Jenže takovéto tvrzení je poněkud upravené, nechceme-li říct, nepravdivé. Někteří ministři z vlády odešli a ti zbývající si v podstatě dělají, co chtějí.

25. 7. 2017

Parlamentnilisty.cz: Jiří Čunek nazval pochod homosexuálů Prague Pride „pochodem smrti pro stát, Evropu, tuto civilizaci“, když stát bude tyto skupiny podporovat a uznávat jako rodiny. Dle něj bychom homosexuálům do soukromí neměli mluvit a je třeba je tolerovat, ale je to styl života, který nemá stát podporovat.

25. 7. 2017

Rozhovor Haló novin s Pavlem Kováčikem, předsedou poslanců KSČM. »Rozhodující téma, které převálcuje všechna ostatní, ještě může přijít, zatím však žádné takové nevidím, kdybych ho jen tušil, cítím se jako budoucí vítěz voleb«.

24. 7. 2017

Interpelace poslance PhDr. Ing. Mgr. et Mgr. Jiřího VALENTY (KSČM)
ve věci: Působení České republiky v rámci tzv. "Koalice 60-ti států v čele s USA”, která údajně bojuje v Sýrii proti islámskému státu, ovšem bez mandátu Rady bezpečnosti OSN
na

24. 7. 2017

V poslední době mi řada voličů klade otázku, jaká je situace ohledně těžby lithia. Nejsem odbornice na surovinovou politiku. Ale voličům chci dát odpověď. K tomu využívám interpelací. Ministři vlády premiéra Sobotky tento institut však ignorují a mnohdy se není koho ptát. Pan premiér nedokázal za celé volební období ministry své vlády, za kterou je odpovědný, dát do »šiku«.

24. 7. 2017

Tak mám dojem, že se na jihu Čech opět ohýbají zákony podle okamžité potřeby. Krajští radní minulý čtvrtek zvolili Zuzanu Roithovou (KDU-ČSL)do představenstev všech osmi nemocnic holdingu Jihočeské nemocnice. Radní o zvolení Roithové rozhodli v mimořádném bodu programu své schůze. Podle vyjádření náměstka hejtmanky Josefa Knota jim to umožnila novela zákona o krajích platná od 1.července.

24. 7. 2017

Stále více se ukazuje, že přibývá lidí a rodin, pro které nejsou vždy dosažitelné ani ty základní věci k uspokojení těch základních potřeb. Pokud se dočkáme toho, že limity pro hypotéky bude moci určovat ČNB, tak na hypotéku dosáhne jen pár lidí s patřičným příjmem dle naší centrální banky. Pro průměrně vydělávající rodinu bude ale hypotéka nedostupná a tím i sen o vlastním bydlení.. 

24. 7. 2017

Rozhovor s místopředsedou ÚV KSČM Jiřím Dolejšem. »Program KSČM reaguje na aktuální vývoj společnosti, současně je však konzistentní s našimi strategickými přístupy a necouvá od odvážnějších volebních slibů«.

23. 7. 2017

Až 290 českých vojáků by mělo působit v Litvě a v Lotyšku celý příští rok a ještě v lednu následujícího roku. Více v článku Haló noviny Mise do Pobaltí – zbytečné zvyšování napětí.

21. 7. 2017

Na rozdíl od sester v nemocnicích nedostanou zdravotní sestry v domovech pro seniory a zařízeních pro postižené příspěvek dva tisíce korun, který se vyplácí od července. Na nerovné podmínky upozornili poslanci sněmovního sociálního výboru.

20. 7. 2017

Změny na politickém hřišti podle některých znamenají konec polistopadového uspořádání. Nostalgie ovšem nevzkřísí politické partaje s vyprázdněnými programy a tendencemi k autoritářství.

20. 7. 2017

Český statistický úřad vydal první prognózy letošní sklizně. Pšenice ozimé se sklidí o 13, 2 % méně než minulý rok. U řepky se dá předpokládat sklizeň o 7, 7 % nižší nežli v roce 2016.

20. 7. 2017

Sociální vyloučení se stává v ČR stále závažnějším problémem. Jako velmi závažný problém se jeví ta skutečnost, že se lidská chudoba stává v České republice velmi žádaným předmětem obchodování. A nejedná se pouze o lichvu, která je jedním z nejtypičtějších jevů v sociálně vyloučených lokalitách.

20. 7. 2017

Rozhovor Haló novin s Petrem Braným, kandidátem KSČM do Poslanecké sněmovny v Jihočeském kraji. »Za zásadní problém naší ekonomiky považuji nízkou hodnotu práce ve výrobcích. U nás dosahuje 8 %, zatímco jinde 30 %. I když se produktivita práce zvýšila, platy nijak výrazně nerostou, aby se zvýšila hodnota práce ve výrobcích.

19. 7. 2017

Dnes, více než kdy jindy, se nabízí otázka dohledu státu nad jeho občany a nové formulace Velkého bratra. Na každém místě jsou umístěny kamery, které monitorují náš pohyb. Ochotně tomu přikyvujeme, protože to prý zvyšuje naši bezpečnost. Respektive se díky tomuto fenoménu cítíme bezpečněji. Státní aparát nás hlídá. Otázkou zůstává, zda lidé chtějí nebo nechtějí, aby je stát takto sledoval?

18. 7. 2017

Česká republika i po 27 letech od listopadu 1989 zaostává za západními státy a rozdíly se nedaří zmenšovat. Nepodařilo se ani rozvinout občanské struktury. Takové jsou závěry národní monitorovací zprávy mezinárodní sítě Social Watch o situaci v udržitelném rozvoji ČR za rok 2016.

18. 7. 2017

"AŠSP v ČR, z. s., vyjadřuje podporu pí. Mgr. Martě Semelové pro její široké pedagogické zkušenosti a odborné kompetence, aby je mohla i nadále uplatnit na půdě poslanecké sněmovny. Jako jednoho z hlavních členů školského podvýboru jsme ji oslovili s prosbou o pomoc k legislativnímu ukotvení školské sociální práce.

17. 7. 2017

Již 15 let píšu o kvalitě potravin a dalších komodit, které u nás používáme. Musí to být už asi hodně zlé, když naše média přiznávají, že jsme skládkou, či žumpou Evropy. Tentokrát to není záležitost východ a západ. Ta žumpa jsme my v České republice.

17. 7. 2017

V červenci si připomínáme Husity, to je pravda.. Tak nevím jestli se jimi neinspirovali i ti naši poslanci, kteří souhlasili s vysláním našich vojáků do Pobaltí. Smysl husitských tažení byl ovšem úplně jiný a ač možná naši vojáci pojedou do Pobaltí s dobrými zbraněmi, tak úmysl už jako dobrý nevidím a nejsem si jist, zda všem členům této výpravy je jasný její pravý význam..

16. 7. 2017

V poslední době dostávám od pacientů stále častěji otázky týkající se zavedení povinného elektronického receptu. Z důvodu vytrvalého odporu lékařů vstoupí zákon z roku 2007 v platnost až od 1. 1. 2018. V České republice se nyní vydává 60 – 70 milionů papírových receptů ročně.

16. 7. 2017

Když si vybavím vládnutí Kalouskovy strany TOP 09, tak si říkám, že těžko bych mohla hledat stranu s tak negativním dopadem na naši republiku. Ale zjevně existuje ještě horší varianta, a to je TOP 09 spojená se stranou Martina Bursíka LES. Martin Bursík je člověk, díky kterému máme drahé energie, který podporoval solární barony a spoustu dalších lobbistů.

Stránky