Kounické prohlášení: Hlavním cílem stávky 12. září je propojení národních sil

12. 8. 2023

Propojení národních sil a rozdmýchámí odvahy a síly k vyjádření národního odporu proti vládě Petra Fialy, takový je hlavní cíl hodinové výstražné stávky, která je plánována na 12. září od 13 do 14 hodin. Uvedli to v tzv. Kounickém prohlášení představitelé Stávkového výboru a speciálně pro iportaL24.cz to potvrdil jeho čelní představitel, publicista Václav Hrabák.

Cílem setkání na hradě Dolní Kounice na Moravě bylo propojit součanost s našimi historickými tradicemi»Prototože jsme stát založený na hodnotách už z dob přemyslovských a věříme, že duch národa stále existuje a je důležité na něm stavět. V tom tkví naše obrovská síla, máme v čem pokračovat,« uvedl Hrabák s připomenutím, že právě na místě posledního setkání Stávkového výboru a dalších sympatizanů se v roce 1185 dokázali smířit Češi a Moravané a dohodnout se na společné správě státu. »Nebezpečí, které teď hrozí, je, že nám stát rozeberou zájmové skupiny, pro něž dělá Fialova partička jen špinavou práci. Věřím, že dokážeme vývoj zvrátit a dokážeme vzít znovu řízení nad naší zemí do vlastních rukou,« řekl dnes redakci iportaL24.cz Hrabák.

Ačkoliv má hodinová výstražná demonstrativní stávka 12. 9. za cíl jednoznačný požadavek – českou elektřinu do českých rukou, a tedy zejména přijatelné ceny pro české občany, není to hlavním a jediným cílem Stávkového výboru. »Stávkový výbor chce touto akcí propojit národní síly a rozdmýchat v lidech odvahu a sílu k vyjádření národního odporu proti vládě Petra Fialy, která likviduje Českou republiku, její ekonomiku, národní bohatství i národního ducha a pošlapává svobodu občanů. Stávkový výbor se skládá ze zástupců politických i nepolitických subjektů a osobností české národní scény, kteří vnímají, že stávající politický systém dlouhodobě umožňil postupné a dlouhodobé rozebírání národního bohatství a předání řízení České republiky do cizích rukou. A kteří také vnímají, že k nápravě je nutné směřovat k systémovým změnám, a nikoliv pouze k pokračování ve volebních bojích, které neřeší to podstatné,« uvádí se v Kounickém prohlášení.

»Je potřeba směřovat k ústavním zárukám ochrany národního hmotného i duchovního bohatství, k zárukám mezinárodní neutrality a k mnohem bezpečnější ochraně svobody člověka včetně jeho fyzické integrity. Je nutné směřovat ke skutečné demokracii, tedy aby volení zástupci byli skutečné osobnosti a nikoliv zdvihači rukou. Volení zástupci by pak měli být při jednání proti národním zájmům odvolatelní a měli by za své činy nést plnou zodpovědnost. V zásadních otázkách je pak nutné znát postoj všech občanů, tedy umožnit rozhodovat pomocí referend. Stávkový výbor si klade za cíl podnítit vznik silného národního proudu spojujícího všechny pronárodní politické i nepolitické síly, který povede k systémovým změnám důležitým k ochraně národních zájmů naší země,« stojí dále v prohlášení.

Organizátoři zvou všechny další subjekty i osobnosti ke spolupráci. A to napříč politickým i nepolitickým spektrem. Konkrétní podoba stávky bude ještě upřesněna. »Ta stávka není o tom, že zastavíme parní stroje a všechny vlaky a že napácháme razantní hospodářské škody, abychom mohli vyjednávat. Neděláme hospodářskou stávku, ale politickou, s cílem propojit všechny lidi, kteří se proti vládě postavit chtějí,« dodal dnes pro iportaL24.cz Hrabák.

Video: 
Autor: 
pk
Zdroj: 
foto: stavkovyvybor.cz