KSČM k protivládní demonstraci v pondělí 27. listopadu v Praze

21. 11. 2023

Na pondělí 27. listopadu připravují odbory protestní akce namířené proti asociální politice současné vlády. Mezi důvody chystaných stávek a protestů odborů patří zásadní zhoršení životní úrovně zaměstnanců a jejich rodin, snaha vlády o destrukci důchodového systému, zásadní zdražení energií, neakceptovatelný pokles reálných mezd a platů a dopady tzv. konsolidačního balíčku na pracující. KSČM tyto protesty a stávky podporuje a vyzývá všechny své členy a sympatizanty, aby se do nich zapojili či je jinak podpořili.

Jak jsem informoval na sobotním zasedání Ústředního výboru naší strany, chceme se v této souvislosti jako komunisté organizovaně zúčastnit odborářského protivládního protestu "Za lepší budoucnost ČR," který se uskuteční v Praze. Začne v poledne na náměstí Jana Palacha, odkud bude následovat pochod na Malostranské náměstí. Ačkoliv se jedná o akci konanou ve všední den, je důležité, abychom se jí jako komunisté v co největším počtu zúčastnili. Sejdeme se tedy v pondělí 27. listopadu v 11:15 v průjezdu budovy KSČM, Politických vězňů 9. Zde budou připraveny naše vlajky, transparenty atd. Poté se společně přesuneme na místo demonstrace. Počítáme s tím, že na místě protestu bude také náš petiční stánek s peticemi, letáky, Naší pravdou a dalšími materiály strany.

Věřím, že se nám podaří sejít se v hojném počtu a společně s odbory demonstrovat náš odpor proti současné vládě a její protilidové politice.

 

Autor: 
Milan Krajča, místopředseda ÚV KSČM
Zdroj: 
e-mail