Levice uspořádala happening před ministerstvem práce a (aso)sociálních věcí

19. 8. 2023

Skupina levicových aktivistů uspořádali před budovou Ministerstva práce a sociálních věcí happening pod názvem 30 let sociálních bojů, na kterém upozornili na asociální politiku, kterou v průběhu let tato instituce praktikovala.

»30 let vidíme jak se neustále zdražuje, 30 let vidíme stoupat ceny základních potravin, ceny bydlení. To není normální,« objasnil po akci pro Naší pravdu Vítek Prokop. Happeningu se zúčastnila také například předsedkyně Komise mládeže ÚV KSČM Petra Prokšanová.

»Reálné příjmy lidí s rostoucí inflací stále klesají a tisíce lidí se propadají na hranici chudoby. Věk odchodu do důchodu se zvyšuje a břemeno shánění prostředků na život se stále více přesouvá na lidi, kteří celý život pracovali a měli by mít nárok na důstojné stáří. Státní infrastruktura se v rámci úspor postupně ruší nebo privatizuje a pro lidi je tak čím dál komplikovanější vyřizovat úřední záležitosti. Jsou to Právě ministři práce a sociálních věci v současné i minulých vládách, kteří se svými rozhodnutími na této mizerii do velké míry podílejí,« pronesla mimo jiné do megafonu před ministerstvem Markéta Juřicová.

Ta je stejně jako Vítek Prokop členkou strany Levice, která akci pořádala jako oslavu přesně 30 let od vzniku Levého bloku, jenž byl jejím předchůdcem.

Blíže o LEVICI zde:

Autor: 
TAGS, TOP
Zdroj: 
www.nasepravda.cz