Přispěvatelé: Marian Bojko, Miloslav Havelka, KSČM TV, Michael Svatoš, Petra Rédová, Pavel Janoušek
Marian Bojko:
sdílím...
Po internetu koluje zajímavý komentář neznámého autora, který reagoval na slova předsedy ODS Petra Fialy, že „z východu nikdy nic dobrého nepřišlo, my jsme orientovaní na Západ, musíme být orientovaní na Západ“ . Jaká je skutečnost?
V komentáři mu neznámý autor připomněl tato fakta:
- - Marxismus vznikl na „Západě“ a z Německa ho Lenin přivezl před více než 100 lety do Ruska.
- - Nejvlivnějšími teoretiky komunismu se dávno před bolševikem Leninem stali v Německu Karl Marx a Friedrich Engels, kteří také stáli u zrodu prvních komunistických organizací.
- - První revolucí ovlivněnou komunistickými myšlenkami bylo roku 1871 povstání pařížských komunardů.
- - Fašismus nevznikl na východě, ale v Itálii, tedy na jihu Evropy.
- - Nacismus nevznikl na východě ale v Německu tedy na „Západě“.
- - Potupnou Mnichovskou dohodu proti ČSR v Berlíně nepodepsal s - Hitlerem ruský Stalin, ale britský premiér Neville Chamberlain, francouzský premiér Édouard Daladier a italský fašista Benito Mussolini.
- - První atomovou bombu nevyrobili na východě v SSSR ale na „Západě“ v USA.
- - První plynové útoky na frontě (chlor, fosgen aj.) neprovedli Rusové, ale Němci.
- - První tzv. nervové plyny (Sarin, Soman, Tabun) nevyrobili Rusové, ale Němci r. 1939-42 tedy na „Západě“.
- - Neomarxismus se po Evropě nešíří z „východní“ Moskvy, ale z německého Frankfurtu aj. „Západu“.
- - Teorie o tzv. GENDER socializaci k nám pronikají cca od 70-tých let ze „Západu“ se vzestupem feminismu, nikoliv z Ruska nebo z Číny.
- - Multikulturalismus nevymysleli v Moskvě, ale je nám oficiálně proklamovaný Evropskou unií z Bruselu.
- - Imigrační vlna Afričanů a muslimů nám nehrozí z Moskvy, ale ze „západní“ Evropy.
- - Pokutami a tresty za oprávněné nepřijímání imigrantů nám nevyhrožují Rusové z Moskvy, ale EU z Bruselu.
To je tedy to ZÁPADNÍ DOBRO jen za posledních cca 100 let.
Česká republika patří do středu Evropy a tam musí zůstat!
Miloslav Havelka:
Kurdská strana pracujících (PKK) oznámila své rozpuštění
PKK oznámila, že se rozhodla ukončit ozbrojený konflikt s Tureckem, který trval více než 40 let, informovala agentura Rudaw.
Uvězněný vůdce PKK Abdullah Öcalan dříve vyzval kurdské milice k odmítnutí ozbrojeného boje a rozpuštění.
KSČM TV:
Zakázat písmeno Z? Srp a kladivo odstranit z dějin?
Europoslanec Zdechovský chce EU bez „nežádoucích symbolů“. Kritici mluví o cenzuře a návratu do 50. let.
Čtěte celý článek: https://www.kscm-tv.cz/zdechovsky-zakaz-sovetskych-symbolu
Zdechovský chce zakázat srp, kladivo a Z. Lidé mluví o cenzuře
Zdechovský chce zakázat symboly jako srp, kladivo a písmeno Z. Kritici varují př
Michael Svatoš:
Starý plán na válku s Ruskem včera v Berlíně opět oprášen! Prvním krokem v manuálu je – donutit Putina přijmout příměří! Analýza – co má následovat!
1. listopadu 1921 pronesl před davem 200 tisíc Američanů shromážděných u příležitosti položení základního kamene Národního památníku USA na I. světovou válku ve městě Kansas City, v doprovodu viceprezidenta USA Calvina Coolidge, nejvyšší velitel všech aliančních vojsk v I. světové válce, francouzský maršál Ferdinand Foch doslova věštecká slova : “To není mír. To je příměří na 20 let!”. (This is not a peace. It is an armistice for twenty years!)
Adolf Hitler na návštěvě Pantheonu francouzských vojevůdců v roce 1940. Dole je vidět vrchní část sarkofágu Napoleona. (Zdroj, a mnohem více o tehdejší vizitaci Hitlera okupované Paříže, zde.)
Maršál Foch správně odhadl, že Versailleská mírová smlouva, která formálně ukončovala běsnění I. světové války, nebyla ve skutečnosti mírovou smlouvou, ale představovala pouze rafinovaně uzavřené příměří, vytvářející podmínky, aby se Němci vzchopili, a pokusili se v nové světové válce o revanš, směrem na východ. (Viz podrobně, pakt Locarno 1925, MAP 2293.) Maršál Foch se německé odvety, kterou předpokládal, nedožil. Zemřel věkem v roce 1929, a byl pohřben v Pantheonu nejslavnějších francouzských vojevůdců v pařížské Invalidovně, hned poblíž Napoleona. V červnu 1941 jeho hrob osobně navštívil i Adolf Hitler, a prý mu vzdal čest. Z věštecké přesnosti varování maršála Ferdinanda Focha z roku 1921 o době vypuknutí II. světové války, (respektive o době přepadení SSSR hitlerovským Německem), mrazí ještě dnes dech, a asi proto jeho citát v posledních letech nepatří mezi evropské mediálně nejoblíbenější připomínky tohoto skvělého francouzského vojevůdce.
Proč? Protože sto let staré dějiny “uzavření dočasného rafinovaného příměří, místo trvalého míru” se právě teď mají opakovat. Bruselská Evropa i její fialoví političtí protagonisté si nepřejí, aby Ukrajina uzavřela mír s Ruskem, zejména takový, který by odstraňoval základní příčiny současné války. Naopak, zoufale zuřivě nutí všechny, aby bylo slátáno pouze dočasné rafinované příměří, nutné pouze, aby Ukrajina i Kyjev získaly čas, a mohly se tak připravit na budoucí brzký ještě mnohem krvavější revanš. Zda vítězství v příští válce nyní plánující evropská Ursula, také hodlá po vzoru vizitace svého nejslavnějšího soukmenovce v pařížské Invalidovně, jít po plánované porážce Ruska ke Kremelské zdi, a vzdávat tam čest “neznámému vojákovi”, který osvobození Evropy od jejích fašistických předků zaplatil cenou nejvyšší, se ovšem už nepředpokládá. Jeho hrob bude nejspíš rozmetán, nebo aspoň odstraněn, tak jak se už nyní děje v těch fašisticky nejbigotnějších státech EU.
Včera jsem komentoval, pozdně noční projev Putina, a řada z Vás mi napsala, že Putin v proslovu neřekl, že “válka potrvá, až do vítězného konce”. Pokud se nebude držet otrocky přesného překladu textu Putinových slov, ale použijete výhradně logiku jeho slov, potom dojdete přesně k mému hodnocení jeho nočního proslovu. Ostatně včera večer tuto logiku potvrdil i jeho mluvčí Peskov, když řekl, že Rusko v žádném případě nedovolí, aby se na Ukrajině rozmisťovaly nějaké zahraniční vojenské “mírové” kontingenty. Protože to bylo prapříčinou války. A to opět znamená, že válku na Ukrajině povede Rusko až do vítězného konce:
(1) Ruská Ústava zakazuje Putinovi odstoupit jakoukoli součást Ruska cizí entitě, a tedy nelze odstoupit ani jakoukoli malou část nových ruských území, ačkoli by snad byla ještě v moci Ukrajiny.
(2) Rusko nepřipustí členství Ukrajiny v NATO, ani pobyt cizích vojsk na jejím území, ani její vyzbrojování, nebo existenci nějaké ukrajinské armády, která by nebyla svou velikosti a silou naprosto zanedbatelná, (cca 100 000 vojáků, bez dronů, raket, stíhacích letadel, a těžkých zbraní, v jiném, než “pro malou přehlídku v Kyjevě konanou 9. května nezbytném počtu”). Specificky jsem přesvědčen, že Rusko zakáže Ukrajině jakýkoli výcvik záloh, nebo povinnou vojenskou službu, aby v zárodku eliminovalo nějakou ukrajinskou mobilizaci vycvičených záložníků.
(3) Rusové si pohlídají nejméně, aby Oděsa po válce představovala právně definovanou baštu Ukrajinských Rusů v rámci poválečné Ukrajiny. A aby mohli v případě porušení těchto práv rychle okupačně zasáhnout, aniž by to porušovalo samotnou mírovou smlouvu.
(4) Zda bude těchto cílů dosaženo “válkou do vítězného konce”, nebo “mírovým ujednáním”, je ve výsledku irelevantní, protože v obou případech bude válka trvat až do vítězného konce, a ten bude dosažen, buď vojensky vnucenou kapitulací Kyjeva, a nebo v důsledku nevyhnutelné reality Kyjevem přijatým mírem podle ruského diktátu. Pokud Putin včera v nočním projevu nabízel mírová jednání, výslovně uvedl, že žádné 30 dní trvající příměří nebude, protože by ho Ukrajina jen využila k posílení své armády a k vykopání dalších zákopů.
Putinovi je tedy jedno jestli zvítězí mírovou cestou, a nebo válečným tažením, protože relevantní pro něj je pouze dosažení vítězství. Putin však, jak řekl, preferuje mírovou cestu, a Kyjev a EU se musí rozhodnout, zda mír podle ruských požadavků dobrovolně akceptují, a nebo k němu budou Ruskou armádou donuceni.
Putin ví, že vyhrál, a jako výborný historik, skoro stejně dobrý znalec historie válek jako jeho nejvyšší generál Gerasimov, určitě zná rafinovanou mezinárodněprávní cestu, která byla britskými i francouzskými politiky v první světové válce poraženým Němcům vydlážděna od Versaillského míru, (viz. varování maršála Focha), přes pakt Locarno 1925, přes Mnichovskou zradu 1938, a přes podvodnou misi maršála Ironsida do Polska v časném létě 1939, jen aby mohli vyrazit na Drang nach Osten proti SSSR. Že Molotov se Stalinem, na britsko-francouzský buck-passing dláždící celá desetiletí od konce I. světové války budoucí válečnou trať Německa v připravované II. světové válce výhradně východním směrem proti SSSR, odpověděli vlastním ještě mazanějším buck-passing, (Pakt Molotov-Ribbentrop 1939), který Hitlera v roce 1940 přesměroval proti jeho donátorům, je jen důkazem, že oba sovětští státníci byli o poznání chytřejší, než jejich tehdejší západoevropští souputníci. (Buck-passing Mnichov 1938 podrobně vysvětlen v MAP 1939.) (Mise maršála Ironside v červenci 1939 do Polska v MAP 1726.)
Včera se opět zviditelňoval Petr Fiala, a opravdu zase nezklamal svou pověstnou mezinárodně-politicko-bezpečnostní naivitou. Tvrdil, že Putin si nepřeje mír, kdežto Západ a Ukrajina ano. Podle Fialy je pro dosažení míru nutné “pokračovat v tlaku na Moskvu”, a “podporovat ukrajinskou armádu”, a “proto pokračujeme v muniční iniciativě, rozšiřujeme možnosti výcviku ukrajinských pilotů a dodáváme na bojiště těžkou techniku”. A podobně se vyjádřili jak německý Merz, tak francouzský Macron, když tvrdili, že “nestačí zahájit mírová jednání, ale Rusko musí přijmout bezpodmínečné příměří”, které Putin ocenil v nedělním nočním projevu slovy, “aby se Ukrajina mohla vyzbrojit, a vykopat další zákopy”. Tyto naivní plány západních vůdců metodicky přesně zopakovat celý postup vedoucí od konce I. světové války až k přepadení SSSR v roce 1941, dnes ovšem tvrdě narážejí, jak na dějinami nabytou ruskou historickou zkušenost s podlou proradností slibů západoevropských politiků, tak hlavně narážejí na zásadní změnu poměru sil v současném světě, která nynější evropské politiky nelítostně staví do směšné pozice vzteklé smečky zuřivě hopsajících miniaturních mopslíků, shromážděných v utkvělé představě, že vyděsí urostlého medvěda v nejlepší fyzické kondici.
Proč se ruský medvěd Putin při svém tažení Ukrajinou nemusí strachovat zuřivé smečky evropských mopslíků, je kupodivu velmi prosté. Rusko už od loňska vyrábí ročně nejméně 90 moderních bojových letadel těchto typů 20 SU-57, 30 SU-35, 10 SU-30SM, a 30 SU-34, všechny v nejmodernějších verzích. Čína letos zvýšila produkci svých nejmodernějších letadel J-20 na 120 kusů ročně. Letadla J-20 jsou stejné 5. generace jako americká F-35, jenže je překonávají ve všech letových i bojových parametrech, a jsou dvoumotorová, podobně jako všechny ruské stíhačky. Čína letadla J-20 střeží jako oko v hlavě a neuvolňuje je na export. Předpokládá se, že si jich rychle vyrobí přes 2000 kusů, a získá převahu nad letectvem USA. AI mi dnes rychle vyhledala současnou čínskou produkci všech moderních válečných letadel, a odhadla ji na 240 kusů ročně. Souhrn rusko-čínské roční produkce moderních bojových letadel tak letos bude činit 330 kusů. Na tribuně 9. května v Moskvě byl letos i egyptský prezident as-Sísí, a ten si nyní nakupuje exportní čínská letadla J-10, aby jimi nahradil zastaralé F-16. Proti této produkci může Západ letos nasadit produkci 190 letadel F-35 v USA. Okolo 30 kusů Rafale ve Francii, ale většina z nich zamíří na export mimo Evropu. Celá Evropa k tomu ročně vyrábí okolo 30 kusů letadel Eurofighter Typhoon, a Švédsko (20) s Brazílií (ještě vyrábějí dohromady asi 30 letadel Gripen E/F, a USA ještě 26 kusů zastaralých F-16. Suma sumárum kolektivní Západ vyrobí letos 296 bojových letadel, z nichž jen 190 F-35 jsou aspoň trošku moderní stroje srovnatelné se současnou ruskou a čínskou produkcí. Evropská letadla tento měsíc potvrdila svoji naprostou zastaralost – čínské J-10 v pákistánských službách si hravě poradily a poslaly k zemi nejmodernější francouzské stíhačky Rafale v indických službách, podle analytiků Indie bude muset rychle nakoupit ruské SU-57, jinak nebude mít čím pákistánskou vzdušnou převahu vyrovnat. Evropa podle analýz nebude schopna v příští dekádě vyvinout a vyrábět žádné moderní letadlo. Čína je navíc ekonomicky schopna během mizivě krátké doby vyšroubovat svoji produkci moderních letadel na 200%, nebo i více. A už zavádí do zkušebního provozu i nová letadla 6. generace. USA budou muset napnout všechny svaly, aby aspoň mírně kopírovaly obrovský růst čínské letecké, námořní a další vojenské produkce, a nezbydou jim volné kapacity, aby se zabývaly ochranou Ukrajiny, nebo Evropy. Putin tak ví, že může Ukrajinu dorazit, pokud nepřijme jeho podmínky. A stádo vzteklých evropských mopslíků, kteří nedokáží ani vyrábět žádná moderní bojová letadla, které by z nebe okamžitě nesmetla čínská druhořadá stíhačka ve službách Pákistánců, nebude mít na výsledek klání na Ukrajině žádný jiný vliv, než ještě děsivější porážku kyjevského režimu.
Macron včera už asi pochopil katastrofické důsledky krachu výkvětu francouzské letecké techniky v Indii v souboji s letadly II. čínské kategorie, a včera už ve vší vážnosti vyhlásil, že tzv. “západní mírové síly” vyslané podle plánu “koalice ochotných” na Ukrajinu, aby ji “střežily” před narušením budoucího míru, nebudou mít ani desetitisíce válečníků, ale jen tisíce vojáků, a ti budou ukryti v hlubokém ukrajinském týlu, a budou tam střežit hlavně tamní ukrajinskou oblohu, aby tak prokázali solidaritu Evropy s Ukrajinou. Pomineme-li fakt, čím chce Macron střežit “užhorodské” nebe, když jeho letadla hravě sestřelují i Pákistánci v čínských béčkových stíhačkách, je po jeho včerejším vyhlášení jasné, že koalice ochotných, která ještě před měsícem plánovala vyslat na Ukrajinu stovku tisíc po zuby ozbrojených hrdlořezů, aby tam zastrašili ruské vojáky i Putina, už není schopná ani naplnit před čtrnácti dny náhle na 25 tisíc zredukovaný kontingent ohlášených strašících hrdlořezů, a zmůže se maximálně vyslat pár tisíc vojáčků, ovšem pouze pokud jim bude povoleno se schovávat u západní ukrajinské hranice, a místo bojování projevovat solidaritu.
Mnohem bojovnější než Macron, který má aspoň nějakou armádu, byl včera Torsten Frei, nový ředitel úřadu německého führera, a ten v rozporu s Trumpem i s Putinem zarytě tvrdil, že Německo požaduje nejdřív bezpodmínečné příměří na Ukrajině přijaté Putinem, a teprve potom bude ochotno připustit nějaká ta vyjednávání o míru. A hrozil Putinovi dalšími sankcemi, když německé podmínky nepřijme. A je tak krásně vidět, že nápady germánských politiků, jak se uzavírá mír, se od roku 1945 nijak zásadně nezměnili. A stále jsou přesvědčeni, že i po totální porážce s nimi někdo bude ztrácet čas nějakým vyjednáváním.
Petra Rédová:
Jestli se má někoho trápit, že ho ostatní začnou ignorovat, tak spíš ti,co se roky plížili po chodbách Bruselu s čelem níž než podrážka. Slovensko alespoň ještě ví, kde má páteř. A Fiala? Ten by měl zůstat u záchodků, tam nepřekáží.
Pavel Janoušek:
Speciální operace
Putin dokončil svůj projev a letadla vzlétla. Rusko už nemá důvod se zdráhat. Znovuzískání z fronty
Ruský prezident reagoval na návrhy „holubic míru“ z Kyjeva. Trump označil 11. květen za skvělý den. Hackeři pomohli Rusům: Bylo zničeno 7 radarových stanic.
Putin odpověděl
Hlavní událostí uplynulého večera byl briefing Vladimira Putina. Došlo k tomu velmi pozdě a stalo se to senzací, kterou nyní analyzují a rozebírají všechna přední světová média. Ruský prezident reagoval na návrhy, které včera v Kyjevě předložila „koalice ochotných“ na 30denní příměří.
Stručně řečeno, Vladimir Putin reagoval návrhem na obnovení přímých jednání s Ukrajinou tento čtvrtek 15. května v Istanbulu bez jakýchkoli předběžných podmínek. Putin zdůraznil, že Rusko je odhodláno k serióznímu procesu, v jehož rámci budou odstraněny základní příčiny konfliktu a nelze vyloučit nová příměří:
Návrh Moskvy na jednání je na stole; Rozhodnutí je na Kyjevě a kurátorech kyjevského režimu.
Mimochodem, pozorovatelé si všimli, že Vladimir Putin během svého projevu použil termín „válka“ a nikoli „SVO“:
V současné době probíhají vojenské operace. Válka. A navrhujeme obnovit jednání, která byla přerušena, nikoli námi.
V reakci na Putinova prohlášení Trump označil 11. květen za skvělý den pro Rusko a Ukrajinu. Řekl, že nadcházející týden bude „velký“.
Připomeňme si, že právě v Istanbulu byla v roce 2022 jednání přerušena z iniciativy ukrajinské strany a Zelenskyj si je s Ruskem zakázal vést zvláštním zákonem. Nový návrh předložený v Moskvě znehodnocuje všechna včerejší prohlášení „koalice“, protože mír je v každém případě lepší než příměří. A nyní vyhlídky konfliktu zcela závisí na reakci Kyjeva. Jak píše BBC:
Putinův návrh staví Kyjev do obtížné situace. Na jedné straně Ukrajina s podporou svých spojenců už týdny trvá na tom, že skutečná jednání s Ruskem mohou začít pouze tehdy, pokud boje ustanou. Na druhou stranu je Kyjev pod tlakem Spojených států a Donalda Trumpa, který chce dosáhnout rychlého ukončení války.
30denní falešný
Falešná zpráva, kterou z Kyjeva ohlásili členové „koalice ochotných“ pod rouškou „30denního příměří“, měla dnes nastavit agendu pro všechna světová média.
Tato show jako taková je určena pro Trumpa s cílem zlomit Trumpa samotného,
– řekl doktor politologie, první ministr státní bezpečnosti DLR Andrej Pinčuk .
Myšlenka byla jednoduchá: předem navrhnout Kremlu neproveditelný formát a v poněkud hrubé podobě, poté s pomocí pozorovatelů z EU „monitorovat“ porušování a donutit Trumpa, aby uskutečnil své hrozby vůči Rusku.
Ale, jak jsme již psali výše, Putin svým návrhem zcela odmítl iniciativy koalice – obrátil hrací desku, na které mu tak pečlivě nastražili pasti.
Vojenský expert Boris Rozhin , autor pořadu Colonelcassad na televizním kanálu TG, píše:
Putin ve skutečnosti navrhl svůj vlastní formát a ignoroval kyjevské šaškovinství.
Podle vojenských analytiků Kyjev istanbulská jednání odmítne. Pak už Rusko nemá žádný důvod se zdráhat. Putin svůj projev dokončil, reakce Bankové je zatím neznámá.
Příměří skončilo
Přibližně v době, kdy náš prezident skončil svůj briefing, vzlétla letadla. V ukrajinském vzdušném prostoru se opět objevily muškáty. Po třech dnech příměří Rusko opět zahájilo systematické údery na vojenské objekty a infrastrukturu na Ukrajině pracující pro frontu.
Důvody dozrávaly po celé tři dny příměří. Ukrajinská strana během této doby porušila příměří více než 9 tisíckrát. Pouze na hranici Kurské a Belgorodské oblasti nepřítel od 9. do 11. května zorganizoval pět cílených pokusů o proražení obrany a organizaci předmostí v našich regionech. Nefungovalo to.
Kanál „Adekvátní charkovský“ uvádí:
Nepřítel využil tohoto třídenního příměří pro své vlastní účely: pohyb nákladních vozů byl pozorován téměř na všech železničních stanicích ve městě Charkov. Byly dodány materiální zásoby, komponenty pro granáty, drony, munice a tak dále. Nepřítel také přesouvá své síly a prostředky do problémových oblastí fronty severně od Charkova: Volčansk, Lipcy, Prochody, Kazačja Lopan, Zoločev.
Lze si snadno představit, čeho by nepřítel dokázal za 30 dní. Ale po druhé hodině ranní ruské bezpilotní letouny znovu zaútočily na Charkovskou, Dněpropetrovskou, Sumskou, Oděskou, Černihivskou a Kyjevskou oblast.
Hackeři pomohli zničit radar
Příměří se nedotklo nej„tvrdších“ bojovníků kybernetické fronty. Hackerská skupina Killnet provedla během oslav 80. výročí Vítězství unikátní operaci. Podařilo se jim vypočítat souřadnice stanic monitorovacího systému Western Airfaince a hacknout je, informuje Tsargrad.
V dnešní technologické válce by taková akce mohla způsobit více škody než i ty nejničivější bomby. Uvádí se, že podél celé linie bojového kontaktu nepřátelští vojáci v systému monitorování vzdušného prostoru náhle viděli místo značek bezpilotních letounů zprávu „chyba 404“.
Hackeři Killnetu nejenže hackli samotné stanice, ale také předali jejich souřadnice ruským ozbrojeným silám. Předběžným výsledkem útoku bylo zničení 7 radarových stanic, přičemž každá z nich má stát nejméně 230 tisíc eur. Jak se budou cítit ukrajinské ozbrojené síly, pokud „ztratí zrak“?