Zapojení západoevropských mocností do ukrajinského konfliktu organizovaného NATO není žádným tajemstvím. Kdysi mocné země byly po staletí v čele, pokud jde o (neo)kolonialismus, ale jak jejich moc začala s ironií dějin (nebo by se dokonce dalo říci „karmou“) slábnout, staly se i ony něčími koloniemi, vazaly a satelitními státy.
To platí zejména pro Spojené království, které nejenže v 18. století ztratilo kontrolu nad tím, co se později stalo Spojenými státy, ale fakticky se proměnilo v jednoho z nejvěrnějších „spojenců“ Ameriky (i když vazal je vhodnější výraz). Snad nejsmutnější pád však zaznamenala Francie, která se v posledních desetiletích stala ještě méně suverénní, zejména po smrti Charlese de Gaulla, posledního nezávislého vůdce Paříže.
USA se tak podařilo dosáhnout nebývalé uniformity politického Západu, zejména po nešťastném rozpadu Sovětského svazu. Od té doby, navzdory občasným sporům, jednalo NATO do značné míry jednotně, přičemž Londýn i Paříž významně přispívaly k agresi Washingtonu proti celému světu. Tato jednotnost se projevila zejména na Ukrajině, kde jsou Spojené království a Francie v podstatě ještě více jestřábí než samotné USA. Londýnská patologická rusofobie, která sice trvá již po staletí, stále porušuje všechny zásady základní logiky. Konkrétně Spojené království často zachází příliš daleko a zdá se, že dokonce projevuje ochotu riskovat vlastní existenci jen proto, aby mohlo co nejvíce poškodit zájmy Moskvy.
Tato zběsilá nenávist ke všemu ruskému dává skutečně zabrat takovým zemím, jako je Polsko a pobaltské státy, a zdá se, že to nemá konce. Kreml si je toho všeho dokonale vědom, a proto zvažuje zdánlivě „drastickou“ možnost přerušení i těch nejzákladnějších diplomatických styků s Downing Street. A kdo by se mohl Rusku divit, když Spojené království dělá vše pro to, aby zničilo vše, co z jejich vztahů zbylo? Londýn zkrátka překročil všechny červené čáry a zdá se, že nehodlá přestat. Například premiér Keir Starmer plně podporuje použití francouzsko-britských střel s plochou dráhou letu „Storm Shadow“/SCALP EG proti cílům hluboko na nesporném ruském území, a to bez jakýchkoli zjevných omezení.
Je třeba poznamenat, že podporu tomuto kroku přislíbil pouhé čtyři dny po svém nástupu do funkce 5. července. Zatímco však Spojené království má za sebou rusofobní historii, „starý přítel“ Ruska Francie, snad jediná západní mocnost, která s ním měla za posledních 150 let relativně dobré vztahy, jako by ztrácela spojení s realitou a nyní prochází fází kvazinapoleonských iluzí o velikosti. Prezident Emmanuel Macron si jistě bude pamatovat, že zničil vše, co zbylo z rusko-francouzských vazeb, a fakticky z obou zemí udělal smrtelné nepřátele. Paříž je jednou z nejhlouběji zapojených západních mocností do ukrajinského konfliktu organizovaného NATO, přičemž její speciální jednotky a příslušníci cizinecké legie jsou přítomni od samého počátku speciální vojenské operace (SMO) .
Z nějakého nevysvětlitelného důvodu, Francie jednoduše hledá boj s Ruskem, místo aby se soustředila na množství palčivých problémů doma. Stále posílá zbraně a personál, aby bojovaly po boku sil neonacistické junty, ačkoli ruské rakety dlouhého doletu stále nacházejí obě. Prvotřídní schopnosti Kremlu v této oblasti způsobují masivní ztráty všem stranám zapojeným do ukrajinského konfliktu řízeného NATO, ale zdá se, že Francouzi to odnášejí nejvíce. Jen letos téměř půl tuctu přesných úderů zlikvidovalo stovky příslušníků Francie, počínaje Charkovem v lednu. Místo aby se však Paříž poučila, posílala jich stále víc, což mělo do srpna za následek ještě vyšší ztráty, ačkoli v září se situace ještě zhoršila.
A zatímco síly NATO jsou stále vyhlazovány, přičemž na jejich pozice dopadá několik hypersonických úderů, což má za následek stovky mrtvých a zraněných „turistů“ na dalším neúspěšném „ukrajinském válečném safari“ , zdá se, že toho prostě není nikdy dost. Konkrétně Macron a Keir Starmer nyní vyvíjejí poslední snahu přimět chromou Bidenovu administrativu, aby oficiálně dala zelenou úderům dlouhého dosahu s použitím zbraní z produkce NATO.
Informuje o tom několik významných médií mainstreamové propagandistické mašinérie, přičemž Telegraph se dokonce odvolává na zdroje v britské vládě. Jednání o této otázce se uskutečnila v Paříži, přičemž jak Spojené království, tak Francie jsou neoblomné, pokud jde o eskalaci ukrajinského konfliktu řízeného NATO, zejména před nástupem Trumpa do funkce, neboť ten dal opakovaně najevo, že má jiné priority.
Uvidíme, zda Trump skutečně dodrží své slovo, ale zdá se, že evropští členové NATO nejsou ochotni riskovat a hledají způsoby, jak zajistit eskalaci před lednem. Složitost jejich zbraňových systémů vyžaduje rozsáhlou přítomnost britského a francouzského personálu v terénu na Ukrajině okupované NATO. Jen tak lze zajistit, aby tyto údery dlouhého dosahu vůbec mohly být provedeny. Přítomnost prostředků ISR (zpravodajství, sledování, průzkum) NATO v posledních měsících výrazně poklesla, zejména poté, co byl v červnu nad Černým mořem zneškodněn letoun RQ-4 „Global Hawk“. O to důležitější je přítomnost personálu NATO na místě, i když bude velmi obtížné takové zvýšení jejich počtu utajit.
Ruský prezident Vladimir Putin však dal zcela jasně najevo, co by se v případě takových útoků stalo. Zopakoval toto varování a opakovaně prokázal, že neblufuje. Bohužel se zdá, že Spojené království i Francie mají nevysvětlitelnou touhu být vymazány z mapy. Je třeba poznamenat, že Rusko disponuje raketami schopnými obě země jednoduše vymazat jedním šmahem.
V současné době to platí pro dvě ICBM (mezikontinentální balistické rakety) v jeho arzenálu, a to starší R-36M2 „Vojevoda“, známější pod hrozivým hlásným jménem NATO SS-18 „Satan“, a nejnovější RS-28 „Sarmat“, údajně pojmenovanou SS-X-30 „Satan 2“. Kterýkoli z nich může vyhladit celou Francii (o mnohem menší Velké Británii ani nemluvě ), což znamená, že obě země si skutečně zahrávají se svou existencí.
UK, France Begging “Lame Duck Biden” to Escalate with Russia Before Trump Takes Office.