Námluvy lidovců se Starosty nakonec dopadly dobře. Největší překážkou, které se obávalo uskupení STAN, byl sjezd KDU-ČSL. Ten mohl snahy předsedy KDU-ČSL a vicepremiéra Pavla Bělobrádka s předsedou Starostů Petrem Gazdíkem o společný projekt zastavit. Nestalo se tak. Obě strany tak začaly společnou kampaň – mj. společným logem, které bylo představeno s velkou pompou.
Poslední průzkumy, které již počítají s avizovanou dvoukoalicí, ovšem radost jejím protagonistům nepřinášejí. V některých se sice blíží potřebné hranici 10 procent, avšak stále je zde riziko až dvouprocentní statistické chyby. Proto někteří matadoři ve svých funkcích začínají být nervózní. Je jím kupř. Jiří Čunek – senátor, hejtman Zlínského kraje a donedávna též starosta Vsetína. I předseda KDU-ČSL už opatrně přiznal, že existuje plán »B«, kdy by kandidátky byly podány ve schválené podobě, ale pouze stranou KDU-ČSL tak, aby se obě uskupení vyhnula zmiňované desetiprocentní hranici.
Opět se ukazuje skutečná povaha lidovců. Férovost a držení dohod jsou pro ně prázdné pojmy. Na dohodnutém zástupci KDU-ČSL setrvávají jen do té chvíle, dokud je to pro ně výhodné. Místo toho, aby třeba pomohli rodičům samoživitelům, raději jezdí na setkání s pohrobky sudetských Němců, kteří v Československu tvořili Hitlerovu pátou kolonu. Naopak občané našeho státu, kteří pracují za minimální mzdu, se jejich podpory také nedočkají. Asi si myslí, že jedenáct tisíc korun hrubého je dost, když prohlašují, že zde nevidí prostor pro zvyšování minimální mzdy. Opravdu chceme takové lidi ve vedení státu?